50Pcs Рамен Knurled Палецот Завртка Присилува Круг Главата Чист Бакар Не се Лизга Палецот Завртки Индустриски Материјали(M520mm)
  • Ново

50Pcs Рамен Knurled Палецот Завртка Присилува Круг Главата Чист Бакар Не се Лизга Палецот Завртки Индустриски

DEN 2080.80

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Премиум Квалитет : Направен од чист бакар, тоа не е лесно да ' рѓа во влажна средина, е корозија-отпорни, и има силна анти-оксидација способност.Голема претстава : темата е длабоко, и темата е уредни и чисти, и на сила е дури и не е лесно да се лизга.На knurling завртка може да се поправи компоненти, индустриски и изградба сврзувачки елементи.Практична Алатка : надворешноста е рамен и непречено без burrs, висок квалитет на изработка, силни и издржливи, прецизност-машински заврши за декоративни, готовиот изглед.Производ Кратко : на Оваа рамни knurled палецот завртка има стандарден главата со униформа сила и добра прицврстување сила, која помина строгата контрола на квалитет, може да се користат со доверба.Забелешка : Како сигурен продавачот, ние секогаш се трудиме да го обезбеди добар квалитет и одлична услуга за нашите клиенти.Вашата доверба и вашиот бизнис е толку важно за нас.Спецификација : Предмет Тип : Рамни Knurled Палецот Завртка Материјал : Чист Бакар Глава Дијаметар : Прибл. 11mm / 0.4 во Главата Дебелина : Прибл. 8mm / 0.3 во Пакет Листата : 50 x Завртки.

Item Type:
Flat Knurled Thumb Screw
Material:
Pure Copper
Head Diameter:
Approx. 11mm / 0.4in
Head Thickness:
Approx. 8mm / 0.3in
Package List:
50 x Screws :