5 KG Килограм Индукција Керамички Графит Печка Crucible за Топење Кастинг Злато Сребро Бакар Остатоци Накит Метал
  • Ново

5 KG Килограм Индукција Керамички Графит Печка Crucible за Топење Кастинг Злато Сребро Бакар Остатоци Накит

DEN 2398.80

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

5 Kg Индукција Печка Графит/Керамички Crucible, наменета за индукција топење furnaces.Лесен за употреба.Керамички Shield Crucible.Дизајниран со висока густина графит crucible и керамички штит, со способност да го издржат температури до 2550°F. Димензии : Висина : 131 mm, Дното Дијаметар : 69 мм, Горниот Дијаметар : 100 mm.Ве молиме контактирајте не со било какви прашања.Ние секогаш се комбинираат и да ги намали трошоците за превозот на повеќе наредби.Ве молиме посетете ја нашата продавница за други голема рафинирање и накит инструментално објекти како што се; Топење Furnaces, заштитна Опрема, Crucibles, Калапи, поштенски Марки, Маша, Боракс и многу Многу Повеќе!Ви благодариме за Гледа!.