CYT1073 AC 2A 125V 3Pin SPDT Ограничување на Микро Прекинувач Долго Зглоб Показател за Arduino (Пакување од 30) од MUZHI
  • Ново

CYT1073 AC 2A 125V 3Pin SPDT Ограничување на Микро Прекинувач Долго Зглоб Показател за Arduino (Пакување од

DEN 143.76

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

-Пакетот Вклучува : 30 Компјутери× AC 2 A 125 V 3 Pin SPDT Ограничување на Микро Прекинувач Долго Зглоб Лост. -Големината на Swich : 12.6× 6.5× 5.7 mm/ 0.49× 0.26× 0.22 во ,Големината на Рачката Рака : 13.5 4mm x/ 0.53× 0.16 во (L*W). -Име на производ : Микро Прекинувач;Контакт Тип : SPDT;Напон и Струја : AC 125 V 2 A;Количина на Пиновите : 3 Пина Акција Тип : Еден Материјал : Пластични и метални Боја : Црна и бела. -Одлично допир прекинувачи,Pin-тип пакет со пластични да се спречи навлегување на заварување борови мирис.долг животен век.Животен век : Повеќе од 500000(Животен век на вклучите тестирање на машина за континуиран период на работа,работат на фреквенции под 60 пати на mimute,работните услови : DC 40 V,50m A.).Материјал : пластика и метал,Секој switch има положено квалификувани тест.Ако имате било какви проблеми со квалитетот, ве молиме контактирајте со нас и ние ќе ви обезбедиме со задоволителна по-продажбата на услугата.Технички Спецификации : Име на Производ : Микро Граница Вклучите Контакт Тип : 3 Пина 1 НК 1 НЕ Сертификација на производи : ROHS Пакет, вклучувајќи : 30 Х Црна граница вклучите лост рака SPDT.Електрични Charactristics : 1. Материјал : Пластика, Метал. 2. Напон : AC 125 V 250 V. 3. Max.Струја : 2 A. 4. Контакт Отпор : Max.25 Mohm . 5. Изолација Отпор : Мин.100 Mohm(500 V DC) 6. Вклучете живот : 1,000,000 пати. 7. Контакт форма : 1 NO 1 NC. 8. Големина : 12.6× 6.5× 5.7 mm/ 0.49× 0.26× 0.22 во (L*H*W) Големината на Рачката Рака : 13.5 4mm x/ 0.53× 0.16 во (L*W) 9. 100% сосема нов и висок квалитет. 10.Изолација Отпор : ≧ 20mΩ 11.Контакт Отпор : ≦ 50mΩ.