Guantai 16 Канали HD 960P Видео Преку Оптички Влакна Медиа Конвертори со RS485 Податоци Singlemode Влакна До сса 10 километри за 960p 720p AHD CVI TVI HD видео надзор
  • Ново

Guantai 16 Канали HD 960P Видео Преку Оптички Влакна Медиа Конвертори со RS485 Податоци Singlemode Влакна До

DEN 712.80

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Ова Видео над влакна системот се користи за да испратите Видео сигнали на далечинскиот управувач на екранот уреди, Користејќи еден ВО странска валута/ФК Оптички Влакна-кабел.Поддржува 720 P 960 P AHD CVI HD (high definition) Камери.Стандардно брод single-mode верзија (0~сса 10 километри), Факултативна Мулти-режим верзија (0~300 Meters) е на располагање за да го прилагодите, Контактирајте со нас ако треба.MTBF (Значи Време Помеѓу Неуспех) е повеќе од 100,000 часа.Со RS-485 обратна насока податоци (контрола на PTZ и сл.).Поддршка Камери : 1. CVI : 960 P (1280×960), 720 P (1280×720) 2. AHD : 960 P (1280×960), 720 P (1280×720) 3. TVI : 960 P (1280×960), 720 P (1280×720) Примена : 1. Безбедносни Системи 2. Радио и Телевизиски пренос 3. Видео мониторинг 4. Изградба на системи за контрола на 5. Воз/Висока брзина на патот следење 6. Интелигентни Сообраќај Систем за Следење (СВОЈАТА) 7. Далечински мултимедијална настава / кампусот мониторинг 8. Долги радио и телевизиски пренос систем Оптички индекс : 1. Оптички Интерфејс : ФК 2. Бранова должина : 1310/1550m 3. Пренос на далечина : Single-mode влакна 0-сса 10 километри Видео Индекс : 1. Видео Интерфејс : BNC 2. Видео Влез / Излез Отпорност : 75 ohm ( неурамнотежени ) ; 3. Видео Проток 8 MHz; 4. Видео формат компатибилен PAL, NTSC, SECAM; Податоци : РС-485 (2 жици) обратна насока.Генералниот индекс 1. Напојување : AC 100~240 V, DC 12 V1 A 2. Работна температура : -40 ~ + 85 сте 3. Складирање температура : -40 ~ + 85 сте 4. Влажност : 0 ~ 95% не-кондензирање 5. Времето помеѓу неуспеси : ≥100,000 часа Пакет се Вклучуваат : 1 Пар (Предавател & Приемник) 2 x Напојување(Default НАС,ЕУ/AU/велика БРИТАНИЈА е Достапна) 1 x прирачник за Корисникот.