Colini Шие Цвест Надоместок Владетел за Машина за Шиење, Идеален Quilting Жица Водич Владетел за 1/8 2 Straight Line Hems, Перфорирани Цвест Мерач Цвест Мерење Алатка со 45°Скриј Лини
  • Ново

Colini Шие Цвест Надоместок Владетел за Машина за Шиење, Идеален Quilting Жица Водич Владетел за 1/8 2 Straight

DEN 191.76

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Мора да се има Quilting Материјали : Ова жица водич владетел ви помага да се измери цвест надоместоци од 1/8" до 2".Тоа вклучува 17 incrmental дупки : 1/8", 1/4", 3/8", 1/2", 5/8", 3/4", 7/8", 1", 1-1/8", 1-1/4", 1-3/8", 1-1/2", 1-5/8", 1-3/4", 1-7/8" и 2", кое може да ви помогне да се создаде долго, директно полите линии со брзина и точност и да ги задоволи вашите избрани за шиење потреби. 3-во-1 Quilting Водичи : цвест мерење мерач има 45-степен линија за средување на половина-квадрат триаголници.Тоа е за 2,5" x 5.5"шиење владетел, како и да мерки мали парчиња.Премиум Материјалот Додава на Точноста : прави на транспарентен акрилна зелена, светло боја е лесно да се види дупка и ткаенина под.Тоа е погоден за вас да се стави иглата во и направи скала знак се повеќе очигледни, која ја подобрува точноста на вашиот шиење работа.Лесен За Користење : Едноставно слајд шиење водич под presser нога да ја позицијата на иглата во посакуваната цвест дупка за точни полите.Тоа е добар помошник за quilter да се добие точен цвест големина.Нема повеќе да се погоди.Универзална Шиење Прибор и Алатки : идеален цвест мерач е компатибилен со сите популарни брендови и моделите на quilting и машини за шиење.Тоа ви помага да се создаде повеќе точни цвест надоместоци од игла плоча ознаки сам.Стил име : hemgauge/шиење владетели и водичи 1pack Материјал : Трајни acrylic Color : Transparentgreen Функција : 1.Разни споеви-sizechoices вклучувајќи штури 1/4 inch2.Едноставен, лесно да се readand use3. 3 во 1,мулти-функционални quilting владетел да се спаси money If сте љубител на quilting, perfectpiecing жица водич може да ви помогне да се создаде долго, директно полите линии withspeed и точност.seamsso лесно! - жица водич Настава : Quilting Жица Водич лизга underyour presser нога, каде што потоа се усогласат вашиот игла со дупка која meetsyour саканата цвест надоместок.Долниот вашиот игла преку дупка, Сега ќе canraise вашиот игла, отстранување на пластична жица водич и да започне шиење долга,права и во согласност hems со брзина и точност.