49mm да БОЛЕСТ Филтер Тема Макро Обратна Планината Адаптер Прстен, и за Sony Алфа A-Монтирање (и за Minolta БОЛЕСТ) Планината SLR Камера Тело
  • Ново

49mm да БОЛЕСТ Филтер Тема Макро Обратна Планината Адаптер Прстен, и за Sony Алфа A-Монтирање (и за Minolta

DEN 237.60

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

【Висок Квалитет】Професионални производство, таписерии изработка, овој Објектив Адаптер е направен од висок квалитет на алуминиум, трајни, не деформација, исто така, со отпорен на корозија и сјајни.Изумирање метод : професионални одделение леќа мет боја на внатрешниот ѕид .Надворешен слој : црна дел хард оксидација процес. 【Уникатен Дизајн】AMOPOFO Обратна Планината Прстен ви овозможува да се качи Месеци леќи со Ø 49mm филтер нишка за Sony Алфа A-Монтирање (и Minolta БОЛЕСТ) Планината SLR Камера Тело.Покрај за создавање на финансиска смисла, ова ви овозможува да ја користите вашата омилена леќи низ различни камера платформи, на Реверсот Планината Прстен е дизајниран да се вклопуваат безбедно да објективот, но сепак се уште може да се отстрани лесно кога не е потребен. 【 Suitale За】Sony A350, A900, A230, A330, A380, A550, A500, A850, A450, A290, A390, A560, A580, A33, A55, A35, A65, A77, A57, A37, A99, A58, A77 II Minolta Maxxum 5 D, 7 D, 7, 9xi, 7xi, 5xi Месеци на Било кои леќи со Ø 49mm филтер нишка за Sony Алфа A-Монтирање (и Minolta БОЛЕСТ) Планината SLR Камера Тело. 【ИЗВЕСТУВАЊЕ】 : Автофокус, автоматски отворот и AE премерување ќе биде ИСКЛУЧЕН.Треба да се фокусираме рачно и поставете изложености рачно.Пука со рачен режим или отворот приоритет на владата. 49mm да БОЛЕСТ Филтер Тема Макро Обратна Планината Адаптер Прстен, и за Sony Алфа A-Монтирање (и Minolta БОЛЕСТ) Планината SLR Камера Body Detail information Brand : AMOPOFOLens Макро Обратна Адаптер Прстен Користење на ултра прецизност ЦПУ машина алатки, софистицирани материјал, висок интензитет, добра работа stability Product Description AMOPOFO 49mm да БОЛЕСТ Макро Леќа Обратна Адаптер Прстен на Sony Алфа A-Монтирање (и Minolta AF) Планината SLR Камера Тело Користење на оваа обратна адаптер може да се добие многу добар квалитет макро пука со вашиот објектив Овој адаптер им овозможува reversely прикачите 49mm филтер навој со вашиот Sony Алфа A-Монтирање (и Minolta БОЛЕСТ) Планината SLR Камера Тело ,Автоматски дијафрагмата, авто - за фокусирање,или било која друга автоматски функции нема да се работи правилно, додека со користење на овој адаптер Вие само може да за се фокусира на прирачник mode Made на metal Color : black Compatible со : Sony A350, A900, A230, A330, A380, A550, A500, A850, A450, A290, A390, A560, A580, A33, A55, A35, A65, A77, A57, A37, A99, A58, A77 IIMinolta Maxxum 5 D, 7 D, 7, 9xi, 7xi, 5xi Mounts на Било кои леќи со Ø 49mm филтер нишка за Sony Алфа A-Монтирање (и Minolta БОЛЕСТ) Планината SLR Камера Тело Пакет оглас : 49mm да БОЛЕСТ Обратна Планината Прстен x 1pcs(Оригинал Manufactory Пакет).