Deburring Вежба Малку, Трајни Отстрани Брус Алатка за Средување
  • Ново

Deburring Вежба Малку, Трајни Отстрани Брус Алатка за Средување

DEN 242.16

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Безбедно и Ефикасно : На висока јачина и цврсти deburring надворешни chamfering алатка може лесно да се отстрани burrs.Користење со Електрична Вежби : Deburring и chamfering алатки треба да се користи со чак електрични дупчалки, и месо тело дијаметар на производот е 6.35 mm.Deburring : Поврзете го chamfering алатка до крајот на електрична вежба, користат најниската брзина, и нежно да применат притисок за да го отстраните burrs.Широк Applicaion : Погоден за нерѓосувачки челик, прекалени челик, ниско јаглероден челик, бакар, месинг, алуминиум, fiberglass, дрво, пластика, итн.High Speed Челик Материјал : Со висока цврстина, издржливост, ' рѓа отпор и отпорност на корозија.Функција : 1. High Speed Челик Материјал : Со висока цврстина, издржливост, ' рѓа отпор и отпорност на корозија.2. Широк Applicaion : Погоден за нерѓосувачки челик, прекалени челик, ниско јаглероден челик, бакар, месинг, алуминиум, fiberglass, дрво, пластика, итн.3. Deburring : Поврзете го chamfering алатка до крајот на електрична вежба, користат најниската брзина, и нежно да применат притисок за да го отстраните burrs.4. Безбедно и Ефикасно : На висока јачина и цврсти deburring надворешни chamfering алатка може лесно да се отстрани burrs.5. Користење со Електрична Вежби : Deburring и chamfering алатки треба да се користи со чак електрични дупчалки, и месо тело дијаметар на производот е 6.35 mm.Спецификација : Предмет Тип : Chamfering Device Material : Висока Брзина Steel Handle Дијаметар : Прибл. 6.35 mm / 0.25 in Gross Тежина : Околу. 31g / 1.1 oz Scope на Примена : Deburring, Средување, итн.Пакет Листа : 1 x Chamfer.

Item Type:
Chamfering Device
Material:
High Speed Steel
Handle Diameter:
Approx. 6.35mm / 0.25in
Gross Weight:
Approx. 31g / 1.1oz
Scope of Application:
Deburring, Trimming, etc.
Package List:
1 x Chamfer :