YTKavq 3.7 V 1100mAh Батеријата 604040 Литиум Полимер Ion Батерија Li-ion Li-Po Батерија со 2P PH 2.0 mm Теренот Конектор
  • Ново

YTKavq 3.7 V 1100mAh Батеријата 604040 Литиум Полимер Ion Батерија Li-ion Li-Po Батерија со 2P PH 2.0 mm Теренот

DEN 191.76

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Напон : 3.7 V; Капацитет : 1100m Ah;Максимално Полнење Напон/Тековни : DC4.25 V/550m Ah.Пакет Содржина : 1 x Литиум Полимер Батерија.Материјал : Литиум Полимер; Нето Тежина : 20g.Конектор Тип : 2 P 2.0 mm Теренот; Должина на Кабел : 5cm / 2".Големина : 40mm x 40mm x 6mm/1.56" x 1.56" x 0.23".Црвено connect "+", Црна connect "-"; батеријата големина на е -3мм-1mm толеранција, Со цел да не ја оштетат батеријата или да го скрати животниот век на батеријата, висок напон на полнење и неточни поврзување на позитивниот и негативниот пол е забрането.Ве молиме бидете сигурни дека не постојат погрешни позитивни и негативни конекција помеѓу вашиот полнење уред и JST на Главата.Оваа батерија не е погоден за високи го оценувате празнење UAV апликации.Црвено connect "+", Црна connect "-"; батеријата големина на е -3мм-1mm толеранција, Со цел да не ја оштетат батеријата или да го скрати животниот век на батеријата, висок напон на полнење и неточни поврзување на позитивниот и негативниот пол е забрането.Ве молиме бидете сигурни дека не постојат погрешни позитивни и негативни конекција помеѓу вашиот полнење уред и JST на Главата.Оваа батерија не е погоден за високи го оценувате празнење UAV апликации.