Топла 1 Сет 80 Ленти PH Опсег 5.5-9.0 PH Алкална Тест Индикатор на Хартија Вода Лакмус Тестирање Комплет #1A60142
  • Ново

Топла 1 Сет 80 Ленти PH Опсег 5.5-9.0 PH Алкална Тест Индикатор на Хартија Вода Лакмус Тестирање Комплет 1A60142

DEN 1456.80

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Ние сме професионални Електронски Компоненти и модул производителот.Можете да барате клучни зборови во нашата продавница.Верувам дека можете да го најдете производот што ви треба.Квалитетот на производот е добар.САД и Канада Проценува Време на Испорака : 6-24 дена(trackable),- Ние нудиме Забрзан Превозот услуга : 3-8 дена.(со исклучок на ракување со времето).Ако цел износ над НАС $150, ние ќе ги искористиме Препорачана Превозот услуга за слободни.Ние правиме максимални напори за да се обезбеди на клиентите со задоволителна услуга.било какви прашања,ве молиме да бидат слободни да контакт.Карактеристики : Универзална индикатор трудови кои се користат во експериментите и други области за тестирање на PH на супстанцијата.Индикатор на хартија сет доаѓа во комплет со PH читања во опсег од 5.5-9.0 За подобра тестирање на ефект, ве молиме да не се изложуваат на хартија поставено на воздух или сончева светлина PH опсег 5.5-9.0, 80 ленти по пакет Со посебна боја PH скала за резултат споредби Апликации : Цвет одгледување, чување риба, toiletries и прехрамбената индустрија, итн Начин на Употреба : се Натопи патување во решение за да се тестираат за половина секунда извади и контраст со боја шема за да се добие PH читања Забелешка : За подобро тестирање на ефект, ве молиме да не се изложуваат на хартија поставено на воздух, сончева светлина или На хартија, треба да се чуваат на темно и суво место, не влажни не Може да укажуваат на Киселина или алкално решение кога нејзината густина е помала од 0.01%.Спецификации : PH опсег : 5.5-9.0 Тест Paper Size : Прибл. 63 x 40x3mm(Dxšxv) Количина : 1 Сет Забелешка : ве Молиме овозможи 1-3мм грешка поради прирачник за мерење.pls бидете сигурни дека ќе не предвид пред да понуда Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот.Ви благодариме!Пакет Содржина : 80 x PH Тест Трудови 1 x Боја Чип.