Колумбија Мажите Харт Планина Кошула Јакна
  • Ново

Колумбија Мажите Харт Планина Кошула Јакна

DEN 1422.96

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

55% Памук, 45% Полиестер.Увезени.Копче затворање.Машина За Миење.OMNI-СЕНКА : Се безбедни и заштитени.Omni-Сенка блокови UVA и UVB зраци за да помогне да се спречи sunburns и долготрајно оштетување на кожата.Тесните ткаат конструкција со УВ абсорбента предиво блокира целиот спектар на штетните УВ зраци.ПОВЕЌЕ ОД ЈАКНА : Ова не е вашиот секојдневен кошула јакна благодарение на вградениот UPF 50 заштита од сонце — тоа е облека дизајниран за удобно три-сезона дели.ЗДРАВ ПАМУК се ВКЛОПУВААТ : НА копчето надолу за копчето-up стил, направени од памук комбинација, која ги омекнува со возраста.ПРАКТИЧНИ ФУНКЦИИ : Mult-функционална градите џебови да скривам мали објекти во движење, додека buttoned пред и две добро позиционирани страна џебови се сигурни дека да се задржи топло.ИЗГРАДЕНА МИНАТАТА : Колумбија е внимание на детали е она што ги поставува нашата облека, освен.Впишување само на највисок квалитет на материјали, експерт крои и изработка.Ова е долготраен облека ќе уживате за сезони за да се дојде.Удобно дели за секојдневниот живот во било која сезона, оваа UPF 50 кошула јакна ви држи топло и заштитено од сонце со беспрекорен надворешен инспирирани од стилот.Може да биде топло во оваа трајни кошула/јакна направена од мека памучна смеса.Тоа е совршено дели парче за да се борат со голем број на ладно време.Вклучува две градите џебови и две рачни џебови.Колумбија ја нуди оваа машка кошула во повеќе бои и големини.Редовно Се Вклопуваат.За да се обезбеди големина можете да изберете е во право, да ги користат нашите големината на табелата и следниве мерење инструкции : За ракави, со почеток во центарот задната страна на вратот и да се измери преку рамо и надолу за да ракавот.Ако излезе со делумна број, тркалезни до следното дури и бројот.За градите, мерка во потполност дел на градите, под мишките и во текот на плешките, одржување на лента мерка фирма и ниво.