DINIGOFIN Широк Спортски Headbands и за Жени Не се Лизга Тренингот Headband Влага Wicking Sweatband за Јога Работи Атлетик Фитнес
  • Ново

DINIGOFIN Широк Спортски Headbands и за Жени Не се Лизга Тренингот Headband Влага Wicking Sweatband за Јога

DEN 311.76

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

еластична затворање.ЌЕ ГО ЛИЗГАЧОТ:анти-пропадна оценка на нашата тренингот headbands се или Б. Овие работи headbands зависи од висока еластичност или на силиконски за да се спречи пропаѓање.Поправи го носи може да ги намали пропаѓање.Совет : sweatband треба да се носи помеѓу челото коренот на косата и веѓите(не сите на косата).ВЛАГА WICKING : Премиум квалитет за ладење пот headbands за жените совршено апсорбира сите пот за време на спортски активности како јога, водење и фитнес.Ја апсорбира Потта 2 пати Побрзо отколку обичните работи sweatband.УДОБНОСТА & ЕЛАСТИЧЕН : Жените јога headband е направен од високо-квалитет двоен слој ткаенина, е супер удобно, wrinklefree, мек и еластичен.Sweatbands работа совршен за да се задржи вашата коса назад и не се чувствувам целосен.КОРИСТИ ШИРОКО : Широк ладење headband за жените е совршен за секој спортски како што се јога, трчање, фудбалот.Можете да ја задржи стилски по тренингот, фитнес, атлетик.Не грижете се дека вашиот headband ќе ти се лизга.Спортската sweatband останува удобно на главата во текот на целата фитнес тренингот, така што може да се фокусира на она што го правиш.На различни бои на headbands нагласи вашиот уникатен стил.Љубов, спорт, љубов потење.DINIGOFIN обезбедува тренингот headbands за жените, можете да изберете како сакате, креирајте ваш сопствен спортски стил.Совршен тренингот headbands за вас!.Висок квалитет на ладење headbands се вклопи во вашиот шеф совршено, да остане во место и не се чувствуваат премногу тесни.Дозволете ни да се фокусира на тренингот.П : Дали овие headbands остане во место додека тренингот ?.А : Најмногу yes.Погоден главата обемот и правилно носење може да се направи headbands не се лизга.П : Дали овие headbands добри во апсорбирање на пот додека јога?.A : Да, тие може да се задржи пот надвор од вашите очи и лице и aslo сува брзо.П : Дали овие headbands удобен за носење.A : Да,високиот квалитет на јога headband е направен од мек еластичен материјал и прегратки главата и ќе остане стави без да бидат премногу тесни.Одлично за вежбање.