1Pcs 083040 3.7 V 1000mAh Полимер Lipo Батеријата со УПРАВУВАЊЕТО Батерија
  • Ново

1Pcs 083040 3.7 V 1000mAh Полимер Lipo Батеријата со УПРАВУВАЊЕТО Батерија

DEN 228.00

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

3.7 V Полимер Lipo Батеријата Со УПРАВУВАЊЕТО Батерија. 1 PC 3.7 V 1000m Ah 083040 Полимер Lipo Батеријата Со УПРАВУВАЊЕТО Полнење На производ параметри : име на Производ : 3.7 V литиум полимер батерии/Wireless /звучници картичка вграден-на полнење со висок капацитет Производ волумен : 1000m Ah Производ големина : 8.0*30*40mm Производ напон : 3.7 V(номинална) 2.Внатре со заштитна одбор параметри : полнење критичниот напон на 4.25 V, испуштање критичниот напон на 2.75 V, овозможува максимална струја 0.5 А, со overcharge, со текот на испуштање, краток спој заштита одбор.Производ characterist : 1, Високо празнење платформа, просечната напон надминува 3.7 V, низок отпор, брзо полнење време 2, Добра безбедност, со над задолжен заштита, над-испуштање заштита, како прекуструјна заштита 3, заштита IC технички параметри : Overcharge заштита напон 4.20 V ± 0.05 V 4, Над-испуштање заштита напон 2.7 V ± 0.1 V 5, Над-струја заштита 3.0 ± 1.0 A (2.7 V ~ 4.25 V) 6, испуштање температура : -20 ° C ~ + 60 ° C 7,Заштита IC параметри : Overcharge заштита напон 4.20 V ± 0.05 V, над-испуштање заштита напон 2.7 V ± 0.1 V 8, Висок напон, висока енергетска густина 9, Долг циклус живот, висока безбедност 10, Форма, големина, тогаш Духот 11, Само-празнење, загадување 12. Примена : MP3 / MP4,.