50Pcs Чист Бакар Рака-Затегнување Не се Лизга Завртки, М5 Knurled Палецот Завртка (Глава Дијаметар 11 Глава Дебелина 8), Може да се Поправи Компоненти, Индустриски И Изградб?
  • Ново

50Pcs Чист Бакар Рака-Затегнување Не се Лизга Завртки, М5 Knurled Палецот Завртка (Глава Дијаметар 11 Глава

DEN 952.56

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

ЧИСТ БАКАР МАТЕРИЈАЛ : Направен од чист бакар, тоа не е лесно да ' рѓа во влажна средина, отпорност на корозија и оксидација силен отпор.МАЗНА И БРУС-БЕСПЛАТНО : изгледот е рамна и мазна, брус-слободна, таписерии изработка, силни и издржливи.ДОБРО ПРИЦВРСТУВАЊЕ ЕФЕКТ : на Оваа рамни knurled палецот завртка има стандарден главата, униформа сила и добра прицврстување ефект.НЕ е ЛЕСНО ДА се ЛИЗГА : Длабоко конец, уредни конец, униформа сила, не е лесно да се лизга.Глава дијаметар е за 11 mm/0.4 инчи, и главата дебелина е околу 8 mm/0.3 инчи.Поле НА ПРИМЕНА : Knurled навртки може да бидат искористени да се поправи компоненти, индустриски и изградба сврзувачки елементи.Спецификација : Предмет Тип : Рамни Knurled Палецот Завртка Материјал : Чист Бакар Глава Дијаметар : Прибл. 11mm / 0.4 во Главата Дебелина : Прибл. 8mm / 0.3 во Пакет Листата : 50 x Завртки.

Item Type:
Flat Knurled Thumb Screw
Material:
Pure Copper
Head Diameter:
Approx. 11mm / 0.4in
Head Thickness:
Approx. 8mm / 0.3in
Package List:
50 x Screws :