М-D Градежни Производи 55402 Рацете Слободни Рака Управувана Вратата Се Повлече, Сребро.
  • Ново

М-D Градежни Производи 55402 Рацете Слободни Рака Управувана Вратата Се Повлече, Сребро.

DEN 132.00

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Избегнувајте допирање на unsanitary врата се справи.Користете надлактицата да ја отворите вратата.Работи на latch-помалку дрво, метал или шупливи-core врати.Тешки-должност алуминиум со заштитна заврши.Одлично за канцеларии, комерцијални или индустриски објекти, училишта и повеќе.Направен во САД.На Рака-Управувана Вратата Повлечете е дизајниран да се монтира сами или само над постоечки справи со не-latching вратата користење на шрафовите се предвидени.Тоа може да се монтира вертикално или хоризонтално и на таква висина како да се обезбеди ергономски, hands-free начин да ја отвори вратата.