MABOJ Коноп Памук Бамбус Памук Пелена Внесува 4 Слоеви Природни и Обновливи Облоги 12pcs IN1
  • Ново

MABOJ Коноп Памук Бамбус Памук Пелена Внесува 4 Слоеви Природни и Обновливи Облоги 12pcs IN1

DEN 105.36

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

ПРОИЗВОДОТ МИКС : 2 слоеви на памук, коноп додадете 2 слоеви од бамбус памук, и користење на цд-виножито тема да се направи внесува изгледа подобро.ПРИРОДНИ ЗДРАВСТВО : памук, Коноп и бамбус памук се природни и не се надразнување.Тие можат да апсорбираат вода и брзо намалување на пелена осип во исто време.ЕКОНОМСКИ & еколошки : за Еднократна употреба бебе пелена инсерти се скапи, овие обновливи, супер абсорбента инсерти се идеален избор.СУВА И УДОБНО - Бамбус слоеви задржи вашето бебе сува и удобно, па ќе може да спие, повторно!.ГОЛЕМИНА : 14 x 5 инчи.Како нашите ткаенини не се пре-изми, некои намалување е да се очекува.Тоа е заедничко за да ја видите намалување на ткаенина и околу рабовите.Комбинација на памук и коноп бамбус памук е еквивалентно да се има и памук, коноп и бамбус памук урина влошки, памук, Коноп блиску до кожата или бамбус памук блиску до кожата може да биде.Материјал : жеден 2 слоеви на 55% Коноп / 45% Памук и 2 слоеви на 55% Бамбус / 45% Памук.Нега : Измијте и топло, со максимална температура 90 F, собори сува ниска линија или сува.Не зоврие.Не ткаенина омекнувач.Внимание : ткаенина ќе стане misshapen и завиткан околу рабовите кога над-сушени или топла-изми на температури над 90 F!.