Печат Крстот Бод Везови Колекции - Lotus Буда - Претходно Печатени Платно Модели Везови Занаети 11CT Крст-Бод Материјали Везана Подароци.Модерната Занаети Дома Декор.
  • Ново

Печат Крстот Бод Везови Колекции - Lotus Буда - Претходно Печатени Платно Модели Везови Занаети 11CT Крст-Бод

DEN 508.80

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

❤Големина : вез комплет вклучува 40x50cm претходно печатени платно, памук конец, памучна ткаенина, игла и краток опис. 11 CT може да се пресмета 11 парчиња на ткаенина по инч, што е полесно отколку 14 CT. ❤High-End & Природен Материјал : Египетскиот Долго-главен памук конец што се користи во Крос-Бод за Полнење е мека, светла боја и издржливи - изработка на вашиот Крстот Бод свиленкаста, живописни и долготрајни.На Перат бои што се користат се безбедни за човекови и домашни миленици, без несакани ефекти на кожата. ❤Ги красат соба : Крстот бод може да ви помогне да ги красат дневна соба, спална соба, студија, градина, ресторан, бар и на други места.Завршувањето на DIY крстот бод е процес на постојано прилагодување себе и споделување среќен време со семејството или пријателите. ❤HD ПРЕД ПЕЧАТЕНИ : attern На ткаенина е јасно печатени со мали плоштади кои се обоени и означени со симболи.Секој симбол одговара на крстот бод конец во боја.Симболите се напишани на табелата, со соодветни конец во боја напишан под неа.Табелата е обично се испечатени на страната на ткаенина. ❤ Ако имате било какви прашања, ве молиме да бидат слободни да контакт.Ние ќе ви обезбедиме со 24-часовна услуга.Информација за производот : крстот бод комплет Големина : 11 CT 40 X50cm Комплет Содржи : Пред подредени тема картон 11 CT Претходно печатени памучна ткаенина High-Definition график Две игли Инструкции за Користење : Украси & Подарок & Хоби &Изведба Овој дизајн треба да биде завршен со 3 насоки на нишки.Секоја линија ние обезбедуваме е составен од 6-насоки, така што треба да се подели на 6-насоки во два 3-насоки пред да работи.Совети : Ако ова е вашиот прв пат да се купи овој комплет или првата проба на крстот-бод, ве молиме прочитајте ги следниве инструкции : ве Молам НЕ се Печат Модел на влажна ткаенина, пред да заврши, бидејќи мастило на моделот се растворливи во вода.Откако ќе завршите крои, моделот е лесно да се мијат со топла вода за околу 1 часа впива.Ве молиме имајте предвид дека не е фото рамка кога купување на овој производ.Ако сакате да го користите како ѕид декорација, можете да одговара на рамка себе.Употреба : Украси & Подарок & Хоби & Изведба на Секој проблем, ве молиме контактирајте со нас пред било штетно да се преземат мерки.Ние ќе ви даде задоволително решение како што ми вети.