Victorem Отпор Бенд Рака Сила за Обука - се Протега J-Бендови со Рачки за Мускулната Подвижност, Бејзбол/Софтбол Вежба - 11 Чекор-Тренингот Водич Вклучени
  • Ново

Victorem Отпор Бенд Рака Сила за Обука - се Протега J-Бендови со Рачки за Мускулната Подвижност, Бејзбол/Софтбол

DEN 526.80

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

⚾ ПОДОБРО PITCHING & ПОЛАГАЊЕ - Додадете топлина на вашиот pitching & растојание до вашиот долг пас со овие отпор пливање.Избран од страна на професионални & аматерски бокали & quarterbacks, овие j бендови за бејзбол играчи ви помогне да се постигне & одржување на вашиот врвни перформанси. ⚾ Од СТРАНА на ПРОФЕСИОНАЛЦИ ЗА ПРОФЕСИОНАЛЦИ - Дизајнирани од страна на поранешни спортисти, овие j бендови имаат единствена лесна, многу издржлив дизајн.На поврзување на рачниот зглоб ремени се задржи вашите раце слободни и 17-33 lb отпор обезбедува брз и ефикасен пред-игра топло-up & тренингот. ⚾ ИЗГРАДИ & ОДРЖУВАЊЕ на СИЛАТА На jaeger бендови ефикасно да се изгради на вашата рака мускулите мобилност, сила, & издржливост.Покрај гарантирањето едноставен и сигурен on & off-сезона сила-одржување на пливање, исто така, понуди ефективна превенција на повреди & рехабилитација. ⚾ 2 КОНЕКЦИЈА ИЗБОРИ - Со клип, и Велкро рака конекции за да изберете од, не сте ограничени на ставање на вашиот отпор бендови за бокали за да оградата, но, наместо тоа, се слободни да се закачите на пливање на било погодно стационарен објект на вашиот избор. ⚾ ЛЕСЕН ЗА УПОТРЕБА & НОСАТ, Дури и ако никогаш не сте обучени со отпор jbands пред, тоа ќе биде лесно со пофална 11-чекор тренингот водич кој што ќе добиете со купувањето.Удобно да се задржи & носат на вашиот безбол бендови во бонус drawstring торба.