StemKids Constructor - Racer Модел Зграда на Сет, 111 Парчиња Возрасти 8+, Компатибилен Сите Големи Брендови, Образовни МАТИЧНИ Учење Групи Деца
  • Ново

StemKids Constructor - Racer Модел Зграда на Сет, 111 Парчиња Возрасти 8+, Компатибилен Сите Големи Брендови,

DEN 1552.80

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

ОБРАЗОВНИ ГРАДЕЖНИШТВО ЗГРАДА ПОСТАВИТЕ Оваа зграда поставите вклучува 111 парчиња.Предизвикајте ги вашите деца да се изгради креативни дизајни.Одговара за момчиња и девојчиња на возраст 8yr+, со цел за поддршка на детската креативност како што тие растат.Тоа е совршена играчка за да се поттикне учењето на механика и инженерство кај малите деца.НОСИВОСТ НА КРЕАТИВНИТЕ ЗАБАВА, лесен-за-следење прирачник доаѓа со овој 111-парче сет.Модел да се соберат на свој, хром метал и шарени пластични делови, лесно се меша и натпревар на делови со други производи во серија, се развива детето прирачник вештини, техничка способност и трпение.Се ТРОШАТ на КВАЛИТЕТОТ на ЗАБАВА ВРЕМЕ Градење е прекрасна активност заедно со семејството или пријателите.Оваа зграда играчка ќе се промовира на вашето дете рака-око координација, различни размислување, вештини за решавање проблеми, инспирира креативноста и развојот на мозокот.Им помага на децата да научат соработка и тимска работа.РАЗВОЈНИ БЕНЕФИЦИИ : ИДЕАЛЕН ПОДАРОК ЗА ДЕЦА КОИ САКААТ ЗГРАДА Како деца се поврзете парчиња и откријте како на градење на систем работи, тие зајакнување рака-око координација, фината моторика вештини, вештини за решавање проблеми, додека се вежба својата имагинација!НАПРАВЕНИ ВО ПОЛСКА.Racer – Изградба на вашиот изградба тим почнувајќи со оваа возбудлива машина.Со само 189 парчиња, оваа играчка идеален за младата личност да уживате во забавата на Не-It-Yourself изградба модели.Наскоро и тие може да имаат целосна изградба работа членови на екипажот изградена од нивните раце.