Дигитални Caliper, Апарати За Домаќинство Vernier Caliper Електронски Микрометар Caliper Точни Читање Јасно Скала Лесно Да Го Користите(Сребро)
  • Ново

Дигитални Caliper, Апарати За Домаќинство Vernier Caliper Електронски Микрометар Caliper Точни Читање Јасно

DEN 688.80

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Лесен за Употреба : Јасно скала една клучна конверзија помеѓу метрички и инчни, бесплатно мерење, лесен и брз, нема потреба за тежок конверзија.Таписерии Изработка : скала користи electroplating процес, на скалата е јасно, и мерни читање е повеќе точни.Карактеристики : Caliper мерен опсег е 0~150mm/0~6in, резолуција е од 0.01 mm/0.0005 дик, мерење на брзина е 1.5 m/sec, 60in/сек.Висока Точност : Дигитални caliper ±0.02 mm/0.001( 100‑200mm), компактен и пренослив, лесно да се спроведе.Материјал : Vernier направени од не ' рѓосувачки челик, владетелот тело е фирма.Карактеристики : 1. Таписерии Изработка : скала користи electroplating процес, на скалата е јасно, и мерни читање е повеќе точни. 2. Лесен за Употреба : Една клучна конверзија помеѓу метрички и инчни, бесплатно мерење, лесен и брз, нема потреба за тежок конверзија. 3. Материјал : Изработени од нерѓосувачки челик, владетелот тело е фирма. 4. Висока Точност : ±0.02 mm/0.001( 100‑200mm), компактен и пренослив, лесно да се спроведе. 5. Карактеристики : Мерен опсег е 0~150mm/0~6in, резолуција е од 0.01 mm/0.0005 дик, мерење на брзина е 1.5 m/sec, 60in/сек.Спецификација : Предмет Тип : Дигитални Caliper Материјал : не ' Рѓосувачки Челик Батерија : LR44 1 x 1.5 V (Не се Вклучени) Цел : За Објект Дебелина, Ширина, Висина и Мерење Дисплеј : LED Мерен Опсег : 0~150mm/0~6in Резолуција : 0.01 mm/0.0005 дик Точност : ±0.02 mm/0.001 дик( 100-200mm) Мерење на Брзина : 1.5 m/sec, 60in/sec Мерење Систем : Линеарна Capacitance Measurement System Пакет Листата : 1 x Дигитален Caliper 1 x Складирање Кутија 1 x Прирачник за Корисникот Забелешка : 1. Чистење на caliper прачка со сува памучна крпа пред употреба за да се избегне неуредна се прикаже на caliper 2. Задржи дебеломер чиста и сува (течни ќе штета на лизгачот). 3. Површината треба да се чисти нежно со памучна ткаенина, и не користете бензин, acetone и други органски растворувачи. 4. За да зачувате енергија, исклучете го уредот кога caliper е пасивен период на време. 5. Не се стави на било каков притисок на кој било дел од caliper, не смее да се користи електронско пенкало, па како да не ги оштетат своите чип. 6.Брод без батерија.