Среќен Бебе Органски Јасно Направена Фаза 2 Храна за бебиња, Круши, Кељ & Спанаќ, 4 Унца Торбичка (Пакување од 16)
  • Ново

Среќен Бебе Органски Јасно Направена Фаза 2 Храна за бебиња, Круши, Кељ & Спанаќ, 4 Унца Торбичка (Пакување

DEN 186.96

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Јасно е Направена : Кога станува збор за грижата за вашето бебе, транспарентност е сè Тоа е причината зошто ние ви донесе Јасно Направена за Нашата јасни пакување ви овозможува да видите на органски состојки во секој рецепт, во сите живописни бои Тоа е добрината може да се види.Втора фаза Јадачи : Одлична за истражувачко вкус пупки на Фаза 2 јадачи, нашите Фаза 2 бебето храна и бебето закуски запознае бебето да едноставна салда на органско овошје и зеленчук во мазно пире со сите нови вкусови вашето бебе е учење за љубовта.Среќен Бебе : Ние обезбеди органски, вкусни опции за вашето бебе е хранлива патување; Среќен Бебе нуди храна за бебиња пошта, органски жита, teething обланди, бебе закуски и повеќе да се направи за вашиот малку еден.Среќен Семејство Органски : Ние сме на мисија да го промени на траекторијата на на здравјето на децата преку исхрана; Ние обезбеди возраст и фаза на соодветниот премиум органски прехранбени производи за бебе, обучувачи, дете, и мама.Нашите Среќни Ветување : Сите производи се сертифицирани USDA органски, направени со не-ГМО состојки одгледува без употреба на токсични упорни пестициди и во пакување направено без BPA, основни поени, или phthalates.Кој органски superfoods за вашата супер бебе, овој вкусен veggie-напред рецепт испорачува трио на зелена добрина.Ние комбинираме органски кале, со гордост се одгледуваат од страна на семејната фарма во сончеви Калифорнија, со вкусен спанаќ, потоа delicately рамнотежа и со природни сладост на органски круши.Deliciously едноставни, ова торбичка носи зеленолисните растенија дома за малку еден.Како мајка-основач и родител управувани од компанијата, има ништо поважно за нас отколку што ние се хранат нашите деца.Тоа е зошто нашите храна има ниту еден од вештачки хормони, токсични упорни пестициди, или GMOs дозволени во органското земјоделство - само хранливи состојки од органски фарми.Ние изберете состојки кои смисла за вашите малечки возраст и на сцената.Ние партнер со педијатри, dietitians, и деца исхрана експерти ние веруваме - вие и вашето семејство може да се потпрете на нашата органска храна.Ние вклучуваат клучни додатоци и superfoods, па малку се добива максимумот на секој залак.