49mm Филтер Тема Макро Обратна Планината Адаптер Прстен, и за Canon EOS 1D, 1DS, Mark II, III, IV, 1DC, 1DX, D30, D60, 10D, 20D, 20DA, 30D, 40D, 50D, 60D, 60DA, 5D, Mark II, Mark III, 7D,Т1, T1i, T2i, T3,
  • Ново

49mm Филтер Тема Макро Обратна Планината Адаптер Прстен, и за Canon EOS 1D, 1DS, Mark II, III, IV, 1DC, 1DX,

DEN 285.60

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

【Висок Квалитет】Професионални производство, таписерии изработка, овој Објектив Адаптер е направен од висок квалитет на алуминиум, трајни, не деформација, исто така, со отпорен на корозија и сјајни.Изумирање метод : професионални одделение леќа мет боја на внатрешниот ѕид .Надворешен слој : црна дел хард оксидација процес. 【Уникатен Дизајн】AMOPOFO Обратна Планината Прстен ви овозможува да се качи Месеци леќи со Ø 49mm филтер нишка за Canon EOS-Серија на Камерата.Покрај за создавање на финансиска смисла, ова ви овозможува да ја користите вашата омилена леќи низ различни камера платформи, на Реверсот Планината Прстен е дизајниран да се вклопуваат безбедно да објективот, но сепак се уште може да се отстрани лесно кога не е потребен. 【 Suitale За】 Canon EOS 1 D, 1 DS, Mark II, III, IV, 1 DC, 1 DX, D30, D60, 10 D, 20 D, 20 DA, 30 D, 40 D, 50 D, 60 D, 60 DA, 5 D, Mark II, Mark III, 7 D, Бунтовник XT, XTi, XSi, Т1, T1i, T2i, T3, T3i, T4, T4i, C300, C500 Месеци на Било кои леќи со Ø 49mm филтер нишка за Canon EOS-Серија на Камерата. 【ИЗВЕСТУВАЊЕ】 : Автофокус, автоматски отворот и AE премерување ќе биде ИСКЛУЧЕН.Треба да се фокусираме рачно и поставете изложености рачно.Пука со рачен режим или отворот приоритет на владата. 49mm Филтер Тема Макро Обратна Планината Адаптер Прстен, и за Canon EOS 1 D, 1 DS, Mark II, III, IV, 1 DC, 1 DX, D30, D60, 10 D, 20 D, 20 DA, 30 D, 40 D, 50 D, 60 D, 60 DA, 5 D, Mark II, Mark III, 7 D,Т1, T1i, T2i, T3, T3i, T4 Detail information Brand : AMOPOFOLens Макро Обратна Адаптер Прстен Користење на ултра прецизност ЦПУ машина алатки, софистицирани материјал, висок интензитет, добра работа stability Product Description AMOPOFO 49mm да EOS Макро Леќа Обратна Адаптер Прстен за Canon EOS-Серија Camera Using оваа обратна адаптер може да се добие многу добар квалитет макро пука со вашиот објектив Овој адаптер им овозможува reversely прикачите 49mm филтер навој со вашиот Canon EOS-Серија Камерата Автоматски дијафрагмата, авто - за фокусирање,или било која друга автоматски функции нема да се работи правилно, додека со користење на овој адаптер Вие само може да за се фокусира на прирачник mode Made на metal Color : black Compatible со : Canon EOS 1 D, 1 DS, Mark II, III, IV, 1 DC, 1 DX, D30, D60, 10 D, 20 D, 20 DA, 30 D, 40 D, 50 D, 60 D, 60 DA, 5 D, Mark II, Mark III, 7 D, Бунтовник XT, XTi, XSi, Т1, T1i, T2i, T3, T3i, T4, T4i, C300, C500 Mounts на Било кои леќи со Ø 49mm филтер нишка за Canon EOS-Серија Камера Пакет оглас : 49mm да EOS Обратна Планината Прстен x 1pcs(Оригинал Manufactory Пакет).