Dephen 500W Led Стадион Lights - 70000 Lumens (1500-2000W Метал Halide Eq.) Стадион Светла Отворено 100-277V Стадион Поплави Светла Отворено 5000K IP66 Водоотпорен УЛ-Листата LED Светла Арена
  • Ново

Dephen 500W Led Стадион Lights - 70000 Lumens (1500-2000W Метал Halide Eq.) Стадион Светла Отворено 100-277V

DEN 14159.76

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

ЕКСТРЕМНО СВЕТЛА - Висока ефикасност од 140 lumens по вати, Нашите 500 W Спортски Светлина произведува до 70.000 лица lumens со зрак агол од 30 степени, со цел да го замени 2000 вати метал halide спорт светлина.Со (1-10 V) Dimmable функција, ова ДОВЕДЕ стадион потоп светлината нуди флексибилност за било отворено спортски осветлување, паркинг осветлување, приклучете осветлување, висока јарболот поплава осветлување и стадион осветлување.Ова ДОВЕДЕ спортски светлина обезбедува одржување-бесплатно, професионално осветлување со големо враќање на инвестицијата.КОМЕРЦИЈАЛНИ/ИНДУСТРИСКИ ОДДЕЛЕНИЕ - Солиден отпорни на корозија умре-фрлија алуминиумски домување со епоксидна слој и тешка поли-карбонат prismatic леќа.IP65 целосно заштитени од прав и вода.Униформа и квалитетот вертикална светлост на ова ДОВЕДЕ стадион светлина овозможи висок стандард на слика и видео фотографирање производство.Се елиминира Трошоците за Одржување и Трудот - Со над 50.000 часа оценет живот, што значи дека нема да се менува светилки и придушници за 12+ години, ако LED арена светло е вклучено 12 часа на ден, 365 дена во годината која практично е одржување слободни.Без загревање време, само на инстант.ИЗГРАДЕН за ДА ТРАЕ - Со топлина дисипација систем и 10 KV Пренапони систем за заштита од бранови, нашите LED спорт светлата се дизајнирани да трае 4-5 пати подолго отколку традиционалните метал halide и висок притисок стадион осветлување тела, чини помалку и подигање на лента за светлина квалитет и покриеност.КУПУВАЊЕ СО ДОВЕРБА - Ние гарантираме дека секој LED спортски светлина е ригорозни тестирање пред донесувањето на најдобри УЛ-Листата LED производи до нашите клиенти.Ние стоиме зад нашите зборови со нашите 5 година гаранција неограничено.