Vertx Мажите Recon Школка Јакна
  • Ново

Vertx Мажите Recon Школка Јакна

DEN 8542.32

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Руно.Увезени.Патент затворање.Ветер и вода-доказ дише школка со снимени шевовите.Во прилог аспиратор со стакло има дебелина и пред отворањето на корекција.Хауба и полите да се приспособат со заклучување шок кабли.Zip-преку бура јака со патент гаража.Пред џебови со руно панел и водоотпорен патент затворање.На nastier времето е, толку повеќе ќе ви се допадне вода - и windproof заштита предвидено од страна на Recon Школка Јакна.Секој аспект на оваа јакна е фокусирана на одржување елита оператори и нивната опрема на врв ефикасност, без оглед на временските услови.Во прилог на аспираторот може да се прилагоди за дебелина и snugged околу лицето, па тоа ќе вртливата со главата наместо блокирање ја гледате на вашата околина.Водоотпорен патентите на пред затворање, право надлактицата џеб и рака потоплите џебови обезбеди максимална заштита од дожд и снег.На zippered градите џеб има бура размавта и отстранлив сертификат се повлече-out.Голем двонасочна zippered страна отвори прошири од прилепува во полите на горниот дел на рацете.Тие, исто така обезбеди брз пристап до sidearm и други критични опрема.Се водат ракави со Велкро Бренд на вредноста ленти и две заклучување шок кабли во полите задржи надвор од надвор и од внатре се исуши.Карактеристики : Ветер и вода-доказ дише школка со снимени шевовите Прилог аспиратор со стакло има дебелина и пред отворањето на корекција Худ и полите да се приспособат со заклучување шок канапи Zip-преку бура јака со патент гаража Пред џебови со руно панел и водоотпорен патент затворање Левата страна на градите џеб со бура размавта и отстранлив сертификат за повлекување од 2-начин страна патентите со полите прилепува за вентилација и лесен пристап до оружје 3" x 5" џеб со водоотпорен патент на правото надлактицата за мали алатки или ИДЕНТИФИКАЦИЈА Продолжен опашка одржува покривање за време на напорни активности 4" x 5" Велкро Бренд јамка закрпи на горниот дел од ракавите за единица/група идентификација Изградба : Сите шевовите се снимени за 100% водоотпорни заштита Бура клапи заштити страна патентите од дожд и ветер Водоотпорен YKK само-поправка најлон серпентина патентите Заклучување шок кабелот корекција Велкро Бренд на вредноста на око на рашири и ракави ракав patch за долготрајна издржливост и чисти изглед.