LiftAmerica Челичното Јаже Метален Прашка, Вертикална 24,000 lbs, Ѓердан 18,200 lbs, Кошница 48,000 lbs, Стандард 18 Очи (10 FT)
  • Ново

LiftAmerica Челичното Јаже Метален Прашка, Вертикална 24,000 lbs, Ѓердан 18,200 lbs, Кошница 48,000 lbs, Стандард

DEN 3321.12

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

ПОВЕЌЕНАМЕНСКИ КРЕВАЊЕ ПРАШКА : Има тегови во секој индустриски или станбена средина со своите флексибилни, трајни, и здрав својства.СПЕЦИФИКАЦИЈА на ПРОИЗВОДОТ : Направен со IWRC EIP челичното јаже.Една нога е капацитет на 90 степени 24,000 кг; двојно нога е на 45 степени 34,000 lbs, на 60 степени 42,000 кг; вертикална hitch е 24,000 lbs, ѓердан hitch е 18,200 lbs, кошница hitch е 48,000 lbs.Номинална капацитети врз основа на 5 : 1 дизајн фактор.ДИМЕНЗИИ : Безбедносниот кабелот е 10 метри, има 1⅛-инчен центар-core дијаметар, 6 насоки со 19 жици секој, 1-дел стандард, и 18-инчни-широк очи.МЕРКИ на ПРЕТПАЗЛИВОСТ : Соодветна обука бара пред употреба.Може да резултира во прашка неуспех, тешки телесни повреди, па дури и смрт на друг начин.ЗЕМЈА НА ПОТЕКЛО : Собрани во Северна Америка.На 7-Дел™ Челичното Јаже Прашка - Еден Ергономски Челичното Јаже Прашка Оваа прашка е ултра-флексибилен и лесен за користење.Тоа е редизајниран за високото капацитети.На 7-Дел™ Прашка - заштедува пари—останува да се управува не; заштедува време—најлесен челичното јаже прашка во светот да монтирам; ги Зачувува ресурсите—полесно да се справи; ја Подобрува инспекција—на крајниот корисник е во можност да изврши увид во откри очи.Мал дијаметар slings се поцинкуван за чистење на ракување и се омилени за одржување оддел.За вашиот голем лифтови, на 7-Дел™ Прашка е повеќе податлив прашка на заштеди на трошоците наспроти стандард челичното јаже slings.Хоризонтална прашка агли помалку од 30 степени нема да се користат.