1pcs Микро USB Напојување Банка Детектор Multimeter Полнење Тестер Тестер на Напон Сегашниот Бран Метар USB PD Тестер за Отпорник за Точност(K001)
  • Ново

1pcs Микро USB Напојување Банка Детектор Multimeter Полнење Тестер Тестер на Напон Сегашниот Бран Метар USB

DEN 1518.96

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Висок-квалитет прикажува refresh до 50 пати во секунда.KM001 доаѓа со резолуција на екранот од 128 × 64. Предниот панел со црни стаклени влакна позлатени,четири агли на употреба на потопување злато дупка фиксни, изгледот и големината на USB табела е не се разликува од обичните,обичните корисници, наскоро ќе биде во можност да започнете.USB маса вграден мерење точност од 0.02%,температура лебдат за 10ppm напон и струја ADC посветен чип.Со цел да се обезбеди точност на струја,но, исто така, се интегрира типичен температура лебдат на 20ppm,моќност од 3 W висок квалитет на земање на отпорниците.Функција : KM001 доаѓа со резолуција на екранот од 128 x 64. Предниот панел со црни стаклени влакна позлатени,четири агли на употреба на потопување злато дупка фиксни, изгледот и големината на USB табела е не се разликува од обичните,обичните корисници, наскоро ќе биде во можност да започнете.USB маса вграден мерење точност од 0.02%,температура лебдат за 10ppm напон и струја ADC посветен чип.Со цел да се обезбеди точност на струја,но, исто така, се интегрира типичен температура лебдат на 20ppm,моќност од 3 W висок квалитет на земање на отпорниците.Висок-квалитет прикажува refresh до 50 пати во секунда позлатени USB контакти се заштити контакт интегритет и да се избегне лак штета предизвикана од прекумерна струја при вклучување и исклучување Мал и лесен, лесно да се носат Спец : Главната контрола IC : cortex-м3 72 MHZ1.Главната контрола IC : Cortex-М3 72 MHz Display екран : OLED 128x64 50 MHz(Освежете го оценувате 50/s)меморија за Складирање живот : Околу 30 години по случаен избор складирање algorithm Interface : USB-A,Микро USB,ТИП-C. долгорочна Стабилност : ±50ppm/1000 Hrs Power снабдување тип : КРИЕШЕ порта 5 V,други порта само подигнување на електрична енергија 3.7-24 V.Тип : KM001, KM001 C (Изборен) KM001pro ( 6 интерфејси) : 2 USB, 2 тип-c, микро и KM001 C(3 интерфејси) : 2 тип-в ,1 HIDPD2.0 протокол пакет снимајте : KM001 про поддршка, KM001 C не support Maximum влезен напон : 24 VWorking струја : 4-15m A (Режим на 3m A@5 V) QC4.0 Тест Душкаат : Support Power Испорака Тест Душкаат : Поддршка.