Чикаго Latrobe 190C-TN Кобалт Челик Намалена месо тело Вежба Малку, Калај Обложени, Круг месо тело, 118 Степен Сплит Точка, 31/32 Големина
  • Ново

Чикаго Latrobe 190C-TN Кобалт Челик Намалена месо тело Вежба Малку, Калај Обложени, Круг месо тело, 118 Степен

DEN 3357.84

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Поголем големина општа намена и вежби со 1/2" намалена месо тело.Произведени од кобалт премиум highspeed челик за употреба во многу абразивни апликации, исто така, 118 степен сплит точка за полесно, повеќе прецизни пенетрација.Карактеристики 6" целокупната должина и 3 1/8" flute должина за зголемена ригидност, помалку девијации, и подобро дупка точност.Стандардизирани должини резултира со минимални корекции во текот алатка промени во завртка машини и обработка центри и зголемена ригидност е идеален за преносни дупчење.Титаниум нитрид (Едб) слој додава подмачкување и цврстина, подобрување на чип проток, заврши дупка квалитет, и вежба живот.Направен во САД.Чикаго Latrobe Намалена месо тело Сребро & Deming Вежба Бит - Вежба Големина .9688", Flute Должина 3-1/8", Целокупната Должина 6", месо тело Кол 1/2", Материјал Тип - Кобалт Челик, Точка Агол - 118 Степен, Крај/Слој : Калај Обложена.