Magafor 8092 Карбид Вежба Мелница, Инчен и Метрички, Соголени (Светла) Финиш, 60 Сте Точка Агол, 2 Флејта, 2-3/4 вкупна Должина, 12.0 mm Дијаметар на Сечење, 12mm месо тело Дијаметар
  • Ново

Magafor 8092 Карбид Вежба Мелница, Инчен и Метрички, Соголени (Светла) Финиш, 60 Сте Точка Агол, 2 Флејта, 2-3/4

DEN 2513.76

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Овој мулти употреба бита може да се користи за забележување на т.н", Grooving, Гравирање, Профилирање, Interpolation, Дупчење и Chamfering.Солидна карбид tools нуди долго алатка живот и побрзо сечење брзина од други супстрати, но се повеќе кршливи и мора да се користи со цврсти toolholding системи.Соголени алатки карактеристика само на база супстрат, без никакви дополнителни третман или облоги и се погодни за широк спектар на апликации.MAGAFOR е познат како лидер во производство на прецизност сечење алатки.Со повеќе од 250 движи и 8 000 димензии, MAGAFOR нуди решение прилагодени на вашите обработка.Форми, материјали, должини се колку критериуми за генерирање на специфични движи.