Rosebery Деца Традиционалните Дрвени 4 во 1 Конвертибилна Креветчето со Фиока во Бело
  • Ново

Rosebery Деца Традиционалните Дрвени 4 во 1 Конвертибилна Креветчето со Фиока во Бело

DEN 2159.76

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Крај : Бела.Се препорачува максимален дете тежина (за деца кревет и daybed фази) е 50 кг.Материјал : Висок Квалитет на Борови Дрва и Композити.Не-токсични заврши.Се вклопува стандардна големина креветчето душек (кревет рамка и душекот не се вклучени).На Rosebery Деца 4 во 1 конвертибилна креветчето со фиока беше дизајниран со сигурност, иновативност, и погодност во умот.На креветчето карактеристики пространа фиока за лесно складирање, и ги претвора од креветчето за деца кревет, daybed, и полна големина кревет да расте со вашето бебе во текот на животот различни фази.На креветчето е Канадски согласност, заверена од страна на Малолетник Производи Производители Асоцијација (JPMA), и е внимателно се тестирани за да ги исполнуваат или надминуваат сите применливи Американското Здружение за Испитување и Материјали (ASTM) стандарди за безбедност за да се обезбеди најбезбедните спиење средина за вашето дете.Карактеристики : - Крај : Бело - се Препорачува максимум дете тежина (за деца кревет и daybed фази) е 50 кг - Материјал : Висок Квалитет на Борови Дрва и Композити - Не-токсични заврши - Одговара стандардна големина креветчето душек (кревет рамка и душекот не се вклучени)- На Hadleys пространа фиока нуди лесен за складирање решение за вашата babys играчки и додатоци, помагајќи ти да се зачува простор и да ја задржите вашиот расадник среди и uncluttered - На Хедли беше дизајниран со безбедноста и иновации во умот, и три прилагодливи душек височини да расте со вашето бебе - На Hadleys класичен дизајн беспрекорно ќе се координираат со било расадник, без разлика на вашиот стил - Дете и конверзија комплет се продава одделно - 1 година ограничени производители гаранција.Спецификации : - Производ Димензии : 39.45" H x 54.88" W x 29.92" Д - Производ Тежина : 66 кг.