Rokinon Cine Леќа Пакет, 24mm, 35mm, 50mm, 85mm Т1.5 Cine DSX Canon Објектив за RF-Планината, Чистење, Полнење, Платно
  • Ново

Rokinon Cine Леќа Пакет, 24mm, 35mm, 50mm, 85mm Т1.5 Cine DSX Canon Објектив за RF-Планината, Чистење, Полнење,

DEN 3551.76

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе.Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени со производот или да го замени.Rokinon 24mm Т1.5 Cine DSX Canon Објектив за RF - Rokinon 35mm Т1.5 Cine DSX Canon Објектив за RF - Rokinon 50mm Т1.5 Cine DSX Canon Објектив за RF - Rokinon 85mm Т1.5 Cine DSX Canon Објектив за RF - Леќа Торбичка - Леќи на Капи - Леќа Худ - Упатството - Rokinon 2 Година Ограничена Гаранција - Pro Optic Чистење Комплет - Микрофибер Крпа.Најпопуларните Фокусни Должини во 7 Камера Месеци.Компактна Големина со Долго Фокус Фрли и Де-Кликне Отворот Прстен.Cinematic Видео Квалитет, Покривање Full Frame Сензор Големина.Брзо Т1.5 за Ниско-Светло Ситуации.Rokinon е воведување на нови DSX постава, збогатени со времето запечатување, фокусни должини напишани на двете страни, елегантен дизајн и 9 отворот ножеви.Наследување на Rokinon е неверојатна cinematic видео квалитет, овој пионерски cine леќа серија ќе continuosly помош независни филмаџии и ниско-буџет на проектот директори да ги прошири своите хоризонти на креативноста како нивниот прв филм леќа сет.Помалку Than Br Greater Than Your Првиот Филм Леќа Set The DSX сет се состои од 4 на најчесто користените фокусни должини : 24mm Т1.5, 35mm Т1.5, 50mm Т1.5 и 85mm Т1.5. Како и доставување на сакана слика квалитет и брза Т-стоп вредности на постојните DSX серија, на нови модели сега имаат времето запечатување, 9 отворот ножеви и нивните фокусни должини се видливи на двете страни за повеќе професионална употреба.Опсегот е повеќенаменска, која е достапна во 7 камера месеци.Помалку Than Br Greater Than Features Less Thanb RGreater Than Most Популарни Фокусни Должини во 7 Камера Mounts Less Than Br Greater Than The нови DSX опсег е подигнувањето со 4 фокусни должини : 24mm, 35mm, 50мм и 85mm.На 14mm T3.1, исто така, ќе бидат подготвени од страна на првиот квартал од 2021. Овие обезбеди агли кои се од суштинско значење за секоја креативна или комерцијални проекти.Сите 4 леќи се достапни и целосно компатибилни со 7 камера месеци : Canon EF, Sony E, Канон RF, Nikon F, Канон M, Fuji X и MFT.Тие се погодни за двете dslr фото и mirrorless системи и е подготвен да ги поддржи сите видови на режисери од целиот свет.Помалку Than BRGreater Than Less Thanb RGreater Than Compact Големина со Долго Foc.