Дрвени Камера UMB-1 Универзална Mattebox (Про)
  • Ново

Дрвени Камера UMB-1 Универзална Mattebox (Про)

DEN 1896.00

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

UMB-1 Универзална Mattebox (Ујп) е протокол 15mm LW род основа.Вклучени Компоненти : Замав Далеку Заграда, 2x ротирачки 4x5.65 филтер фази, Виткање француски знаме, 143mm гума јастуци со 138mm круг филтер слот, Замав далеку вметнете во собата, НАТО стандард додаток шини на лево, десно, и горе, Менгеме на адаптер сет, Универзална крпа крофна, Левата и десната страна знамиња, Долниот дел на знамето.На UMB-1 е дизајниран за брзо транзиција од замав далеку, да се стега, на ultralight кога користите стабилизатор.Намалување прстени snap во дното брзо правење леќа транзиции брзо и лесно.Уште една голема карактеристика на овие намалување на прстените е дека тие се компатибилни со сите 3rd партија 114mm навој јастуци, бидејќи тие се специјално дизајнирани табови.Прилагодлив на 15mm Студио и 19mm преку Универзален Mattebox (15mm Студио Адаптер) и Универзални Mattebox (19mm Адаптер).UMB-1 Универзална Mattebox (Ујп) е протокол 15mm LW род врз основа и станува стандард со две ротирачки 4x5.65 филтер фази (со изборен трета фаза е достапен), индивидуални фах catchers, виткање француски знаме, 143mm мајчин дијаметар отворање, НАТО стандард додаток шини на лево, десно и на врвот за прикачување додатоци, ARRI стил гума јастуци со 114mm стандард отворање, комплетен сет на дното намалување прстени, универзална крпа крофна за не-стандарден објектив дијаметри, на висина прилагодливи замав далеку заграда, левата и десната страна знамиња, долниот дел на знамето и целосен сет на менгеме на адаптер прстени.На UMB-1 е дизајниран за брзо транзиција од замав далеку, да се стега, на ultralight кога користите стабилизатор.Намалување прстени snap во дното брзо правење леќа транзиции брзо и лесно.Уште една голема карактеристика на овие намалување на прстените е дека тие се компатибилни со сите 3rd партија 114mm навој јастуци, бидејќи тие се специјално дизајнирани табови.Прилагодлив на 15mm Студио и 19mm преку Универзален Mattebox (15mm Студио Адаптер) и Универзални Mattebox (19mm Адаптер).