SJASD Co2 Метар со Температура Влажност на Екранот, Квалитетот на Воздухот се Следи Полн Колор TFT Дисплеј Формалдехид (HCHO) TVOC PM2.5 Ппм Детектор На Јаглерод Диоксид
  • Ново

SJASD Co2 Метар со Температура Влажност на Екранот, Квалитетот на Воздухот се Следи Полн Колор TFT Дисплеј Формалдехид

DEN 2248.80

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Ве молиме контактирајте со нас, ние сме професионална услуга по продажбата на персоналот за да го реши вашиот проблем.999 Mg /M3) TVOC (0. Како научна на квалитетот на воздухот опрема за детекција, тој ги комбинира повеќе воздух сензори и вграден фанови, кој може да се следи формалдехид (HCHO), вкупно испарливи органски соединенија (TVOC), PM2.Ако наидат на проблеми при пребарување или купување и пребарување на овој производ, ве молиме контактирајте со нас. ☁[100% задоволителна услуга] воздухот детектор има LCD екран со температурата и влажноста на воздухот се прикаже функции.Вграден-во 3000 Mah батерија, и опремени со USB кабел за податоци, режим на време може да трае 4-8 часа. ☁[Лесно да се разбере] доаѓа со лесно да се разбере англиски јазик прирачник.5 seconds Detection температура : -10°C 50°C; 14°F до 122°FRelative влажност : 20%-85%температура на Чување : -10°C до 60°C; 14°F до 140°FConcentration единица на HCHO и TVOC : mg/m3 Power набавка : Литиум батерија со капацитет од 3000 m Ah; полнење преку micro USB port Test Опсег : AQI (0-500) HCHO (0.Има CE сертификат, препораките на FCC за сертификација и Rosh сертификација., особено во места со бебиња, деца и бремени жени.999 Mg /M3)Пакување листа : квалитетот на Воздухот детектор X1, полнење преку USB кабел X1, англиски прирачник X1 Thank за посета на нашата квалитетот на воздухот се следи.Јасно може да се види сите на квалитетот на воздухот резултатите од тестот на боја LCD екран.Имаме професионална услуга по продажбата на персоналот да ги реши вашите проблеми и да ви обезбеди со задоволителна услуга.Ако било проблеми се наоѓаат по добивањето на пакетот, ќе обезбеди бесплатен замена и да се врати услуги во рок од 60 дена.Ве молиме да бидат сигурни да се купи.Овој производ е мултифункционален на квалитетот на воздухот детектор со температурата и влажноста на воздухот се прикаже функции кои може да се открие формалдехид (HCHO), вкупно испарливи органски соединенија (TVOC) и PM2.Кога опасни супстанции ги надминуваат стандардот, соодветната област ќе флеш да ве потсети.5, Pm 10, Co2, со точност од 0.Помогне да се разбере на квалитетот на воздухот на куќи, кујни, спални соби, канцеларии, училишта, автомобили, хотели, туристички, кампување, итн. Со високи перформанси чип може да се засили откривање сигнал и користат анти-притискање софтверски алгоритми за да се осигура точноста на податоците.Во исто време, можете да ја поставите стандардната вредност на формалдехид.