Caseway Килибар Индустриска Нафта Желе USP-1 Галон Када (128 fl мл)
  • Ново

Caseway Килибар Индустриска Нафта Желе USP-1 Галон Када (128 fl мл)

DEN 287.76

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

100% Чиста Вазелин.Paraben-free, Надразнување-бесплатно, и противалергиски.Без мириси или иританти.Сертификат за анализа на располагање по барање.Се користи Во : креми, лосиони, мазива, облоги, свеќи, добиточна храна и додатоци, полирање, отпорност на превенција, и повеќе.Caseway е Килибар вазелин е доверлив од страна на дневни корисници да ги заштитат, да ви помогне лекува, и lock во влага за сува кожа.Нашите високо прочистен вазелин е противалергиски, parabenfree, и не ги содржи мириси или иританти.Факт да United States Pharmacopeia и European Pharmacopeia барања за чистота.Со екстремни температура стабилност и одлични перформанси со ладна производство е идеален производ за разни формулации во индустрии вклучувајќи лекови, козметички производи, индустријата за храна, и многу повеќе.Caseway е чиста вазелин е хемиски инертен, стабилни, и не се лесно подложни на оддалеченост како восок од нафта помеша petrolatum.