WLL-ДП IP65 Водоотпорен LED Соларна Уличните Светилки, Безбедност Поплави Светла со Заградата и Далечинска Контрола, Мрак за да се Зора Пол Светла, за Паркинг Двор Гради?
  • Ново

WLL-ДП IP65 Водоотпорен LED Соларна Уличните Светилки, Безбедност Поплави Светла со Заградата и Далечинска Контрола,

DEN 1819.20

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

◪ Поголеми осветлување агол и поширока покриеност : Опремени со надградена со висока моќ Led диоди со широк спектар на осветлување агли, соларни светилки може да обезбеди одлична светлина и поголем осветлување опсег.Во споредба со другите LED светлата на пазарот, нашиот Сончев пејзаж светла се повеќе модерни и практични. ◪ Супер светло : LED светилки на супериорен квалитет светла за осветлување.Светлината е неколку пати повисока отколку традиционалните светилки, голем капацитет на батеријата може да го спаси и до 80% електрична енергија. ◪ Индукција на владата : автоматски Започнува во мрак, автоматски се затвора во изгрејсонце.Тоа обезбедува повеќе од 24-36 часа континуирано осветлување од по целосно полнење во текот на денот. ◪ Голем екран кристален силициум панел фотоелектрически конверзија : Поликристални силикон соларен панел, можете брзо да се добие соларна енергија, за 8 часа за целосно полнење, долго траење на батеријата и може да се соберат енергија дури и на дождливите денови. ◪ Ризик набавка : Ние сме посветени на обезбедување на највисок квалитет на производи за домаќинство.Ако имате било какви прашања, ве молиме слободно контактирајте со нас, ние ќе ви послужи wholeheartedly и да се обезбеди задоволителни решенија.Краток вовед : Соларен Уличните Светилки, Отворено Соларен Погон Поплави Светлина, Мрак за да се Зора Пол Светлина со Далечински Управувач, 11000 Lumens Висока Осветленост, за Дворот, Патеката, Базен, Кошаркарското игралиште.Спецификација : Име : 2000 W соларни улица light Number на светилка монистра : 2288 LED светилка beads Solar панел : 60 W полнење board Battery капацитет : 60000 m Ah Lights до кога целосно наполнета : 24-36 часа Осветлување површина : околу 750 квадратни meters Function контрола : светло контрола + далечински управувач + timing Waterproof ниво : IP65 Service живот : 15-20 години на располагање.

Name:
2000W solar street light
Number of lamp beads:
2288 LED lamp beads
Solar panel:
60W charging board
Battery capacity:
60000 mAh
Lights up when fully charged:
24-36 hours
Lighting area:
about 750 square meters
Function control:
light control + remote control + timing
Waterproof level:
IP65
Service life:
15-20 years available