Weiler 17223 2 Мал Дијаметар Најлон Тркала Четка.010 Crimped Црна Најлон се Пополни, 1/2 Арбор Дупка, Направени во САД (Пакување од 10)
  • Ново

Weiler 17223 2 Мал Дијаметар Најлон Тркала Четка.010 Crimped Црна Најлон се Пополни, 1/2 Арбор Дупка, Направени

DEN 2226.72

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

За влажно или суво чистење и чистење, отстранување на burrs и умре трепка, убедливо лабава чипови и остатоци.За употреба на директно брусилки и стационарни машини како што се клупата или пиедестал брусилки и чистење стругови.Со одлична наведнуваат обновување за користење во апликации кои бараат мека, издржливи се пополни материјал.Најлон пополни четки се одлични за нула-слободен завршна обработка и полирање апликации.Тркалото на кол 2,, пополнете кол .010 во, трим должина во 1/2, арбор во 1/2, направен во САД.Weiler Тркала Четка, Мал Дијаметар, 2 во Четка Кол, 3/8 во Лицето Ширина, 1/2 во Арбор Дупка Големина, Crimped Филамент/Жица Тип, 0.01 во Филамент/Жица со Дијаметар, Најлон се Пополни, 1/2 во Трим Должина, 20000 вртежи во минута Максимум, Unthreaded Арбор Прилог.Weiler 2" Мал Дијаметар Најлон Тркала Четка обезбедува флексибилни четкање акција и во согласност перформанси да бара светлина должност чистење и deburring апликации. 1/2" Арбор дупка за употреба на умираат мелница, прав агол умре мелница и вежби.Во Weiler, ние страсно прифатат промените да ги подобриме нашите производи и нашите процеси за да се движат на компанијата и на нашите клиенти forward.By доведување на нови идеи и креативно решавање на проблеми заедно во отворен за соработка на животната средина, ние ќе ги подобриме нашите клиенти продуктивноста и да се создаде профитабилен раст.Weiler Абразиви е нестрплив да се создаде заеднички партнерства да се надминат најтешките чистење, брусење, сечење, де-burring, а по завршувањето предизвици.Weiler произведува прецизност четки, абразиви, и одржување производи.Компанијата е основана во 1898 година во Германија, е со седиште во Cresco, ПА, и е Меѓународната Организација за Стандардизација (ISO) 9001 уверение.