Aperta Правец на Deflector одговара на Citroen DS | Црна наменска Windblocker | Нацрт-Стоп Правец Запре Citroen Конвертибилна
  • Ново

Aperta Правец на Deflector одговара на Citroen DS | Црна наменска Windblocker | Нацрт-Стоп Правец Запре Citroen

DEN 5278.80

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Правец на deflector направени во Европа.Наменска Citroen DS 1958, 1959, 1960, 1961, 1962, 1963, 1964, 1965, 1966, 1967, 1968, 1969, 1970, 1971, 1972, 1973. 80% Намалување во правец на експлозијата & бучава.Брз и лесен за инсталација.ОЕМ квалитет.Правец на deflector прилагодена за Citroen DS конвертибилна во Црно.Ветер defector намалува воздух draught и турбуленции во патничкиот простор.На овој начин тоа го задржува топлината во внатрешноста на кабината и го подобрува комфорт при возењето.Сите наши правец на блокатори се наменска за вашиот Citroen DS кабриолет, нашиот врвен квалитет deflectors гарантира совршено се вклопуваат.Мрежа во челична рамка ќе се реши во правец на турбуленции намалување од 80% додека возите со врвот надолу.Кога конвертибилна ветробранското стакло е инсталиран на покривот победи?т биде нарушен додека се отвора или затвора.Го намалува правец на звуци и турбуленции во текот на отворен motoring во вашиот Citroen Челична рамка за дополнителна сила TÜV тестирани се Достапни во повеќе бои Лесно installation OEM quality What е правец deflector?Кабриолет. правец на deflector е ветробранското стакло кој е во прилог зад седиштето на возачот да се спречи турбуленции додека се возите со врвот надолу.Кога правец на deflector е прикачена на кабриолет, повеќе од ветрот е пренасочен врз задниот дел на возило, наместо да дува низ кабината.Ветрот deflector подобрува комфорот за возачите и патниците преку обезбедување ефективна заштита од нацрти, дури и додека патувате при високи брзини.