Norton Crimped Медиум Лице Жица Тркала Четка, Јаглерод Влакна, 0.014 Жица Големина, 1/2-2 Арбор, 8 Дијаметар (Пакување од 1)
  • Ново

Norton Crimped Медиум Лице Жица Тркала Четка, Јаглерод Влакна, 0.014 Жица Големина, 1/2-2 Арбор, 8 Дијаметар

DEN 383.76

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Густа, високо-квалитетни, калено crimped жица изградба.Нуди одлични перформанси за deburring, отстранување на рѓа, корозија и нечистотија, или за површина подготовка.Четки може да се користи индивидуално или наредени на вратило.Еден дел, среден-соочуваат четки чисти поголема површина области и имаат подолг живот.Подобри перформанси ниво~.Crimped Жица Тркала Четки.Прав-обложени, црвена боја хабовите не ' рѓа, спречување на вкрстена-контаминација за крајниот корисник.За челик апликации.Типични апликации вклучуваат чистење рѓа, размер и нечистотија, светлина deburring, edge спојувањето, roughening за лепење, завршувајќи за изглед, заврши подготовка пред да позлата или слика.Медиум 3/4" се соочуваат.