SLATIOM Професионални Јаглероден Челик Универзална Bevel Protractor 0-320°Точноста Агол Пронаоѓач Мерење Владетел Алатка
  • Ново

SLATIOM Професионални Јаглероден Челик Универзална Bevel Protractor 0-320°Точноста Агол Пронаоѓач Мерење Владетел

DEN 2832.72

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Спецификации : .Материјал : Јаглероден Челик.Мерен опсег : 0-320 степени.Мерење на точност : 0.2. Објектот Големина на : 15.5*15*0.8 cm/6.1*5.9*0.3 во.Високи Перформанси Protractor - точноста Агол Мерење Пронаоѓач Владетел Алатка е направен од висок квалитет на јаглероден челик, практични и издржливи во употреба, разновиден и точни.Универзална & 0-320 Мерење Степени - Оваа Универзална bevel protractor се користи за да се измери прецизно аголот на внатрешното и надворешното делови на писарот или агол мерење.Мерен опсег 0-320 степен со висока точност од 0.02, многу сигурен употреба.Bevel Остро Продолжување на Ножот - На 320 Степен Универзална Bevel Protractor Аголна Dial е опремена со bevel остро продолжување на ножот, ролери knob и фино прилагодување.Добро Oganized - Доаѓаат со кутија, па обезбедување на заштита за bevel protractor, и погодни за носење на.Широка Примена - Совршени за градежни работи, кабинетот на одлуки и парична казна столарија, каде стандард protractor или т-bevel нема да се вклопат.Карактеристики : Материјал : Јаглероден Челик.Мерен опсег : 0-320 степени.Мерење на точност : 0.2.Објектот Големина на : 15.5*15*0.8 cm/6.1*5.9*0.3 во.Пакет Тежина : 530g/18.7 оз.Совршен за diy, инженер, столарија, дрво и за домашна употреба.