К&F Концептот 49mm Кружни Polarizer Стакло Филтер Ултра-Тенок, 18 Мулти Слој Облоги Кружни Поларизирана Филтри за камерата Леќи на Камерата
  • Ново

К&F Концептот 49mm Кружни Polarizer Стакло Филтер Ултра-Тенок, 18 Мулти Слој Облоги Кружни Поларизирана Филтри

DEN 527.76

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

К го намалува или елиминира сјајот дојде од неметални површината. 18 мулти-слој слој го намалува одраз, отсјај и подобрување на сатурација боја и контраст.Алуминиум рамка, само 5.3 mm ултра тенок рамка за да се избегне vignetting на широкопојасни леќи.CPL филтри се добри за небото, водите, зеленило.Тие може да драматично подобрување на овие природни елементи, давајќи слики подобар изглед.Ротирачки CPL филтер на вашиот објектив може да направи драматични промени на едноставна слика.