EAI Нафта Печат 17mm X 30мм X 7mm (5 КОМПЈУТЕРИ) ТЦ Двојно Усна w/Пролет. Метал Случај w/Нитрилна Гума Слој
  • Ново

EAI Нафта Печат 17mm X 30мм X 7mm (5 КОМПЈУТЕРИ) ТЦ Двојно Усна w/Пролет. Метал Случај w/Нитрилна Гума Слој

DEN 960.00

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

!!ИСТИОТ РАБОТЕН ДЕН ПРЕВОЗОТ!!СУПЕРИОРЕН КВАЛИТЕТ и ИЗДРЖЛИВОСТ : EAI масло пломби се изведуваше со здрав јаглероден челик пролет и висока јачина нитрилна гума за сигурен и траен перформанси.Оваа 17mm ID гумени капак печат е лесен и не е лесно да се возраст.ПЕЧАТ ИСКЛУЧУВАЊЕ на ИСТЕКУВАЊЕ и НЕЧИСТОТИЈА : Нема повеќе да се навлегува до истакна страна spills од вашиот ротари елементи!Направена со гума, жартиера пролет, и внатрешен метал случај, овој метрички нитрилна нафта печат ефикасно да го спречува истекување на масла и го спречува влез на прашина и нечистотија во вашите скапоцени машина.ОДЛИЧНО се ВКЛОПУВААТ : 17mmx30mmx7mm големина.Совршен двојно усна нафта печат за автомобилската, мотоцикл crankshafts, заработувачката, camshafts, оска шахти, машини, вода, пумпи, вентили, предните и задните тркала, и возила мотори.Нашата нафта печат ќе одговара совршено насекаде, каде што треба.ВИСОКА ТЕМПЕРАТУРА ОТПОР : Со своите 70 A Нитрилна Butadiene Гумени капак материјал дизајн, оваа пролет натоварени метрички ротари окно ќе го издржат температури од -40℉ да 226℉.ЈАГЛЕВОДОРОДНИ ТЕЧНОСТИ : Конструиран за јаглеводородни течности запечатување на животната средина, оваа 17x30x7mm ТЦ нафта печат зголемува добра отпорност на масти, минерални масла, хидраулични течности, и нафтени масла.Што повеќе, овој печат има ниска оток во вода, обезбедување на долгорочна употреба.