X4 CPL 58mm Кружни Polarizer Филтер - Schott B270 - MRC16 - Нано Слој - Времето Запечатени - 25 Година Поддршка од страна на Пробив Фотографија
  • Ново

X4 CPL 58mm Кружни Polarizer Филтер - Schott B270 - MRC16 - Нано Слој - Времето Запечатени - 25 Година Поддршка

DEN 3096.00

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

СВЕТОВИ ПОВЕЌЕТО БОЈА на НЕУТРАЛЕН POLARIZER, ГАРАНТИРА : совршено рамен пренос крива би резултирале со совршено неутрална боја резултат на тоа, и иако не постои такво нешто како совршено неутрална, CPL филтер (спротивно од она што другите филтер на одлуки може да бара) на X4 CPL е повеќето боја на неутрален било CPL филтер, загарантирана.СВЕТОВИ ПОВЕЌЕТО НАПРЕДНИ POLARIZER : Сите комерцијално достапни CPL филтри покажуваат жолта екипа поради постепеното пренос зголемување почнувајќи од околу 600nm и потоа spiking на 650nm досега во МО.Со нашите X4 CPL филмот ние постигне постепено пренос намалување од 600nm досега, и наместо spiking неконтролирано близина на 650nm и далеку во инфраред, на X4 CPL гледа многу контролиран пренос во МО, без крива скок.Резултат : Топло и живописни слики без очигледна colorcast.X4 CPL (КРУЖНИ POLARIZER) ФИЛТЕР : На X4 CPL карактеристики SCHOTT Superwhite B270(R) оптичко стакло, која е ултра јасно круна стакло.Тоа е произведена со топење на висока чистота на суровини и потоа се направени со користење на континуирано се подготви процес.Резултатот е одличен пренос во ултравиолетови, видливи, и инфрацрвена spectrums и висока површина квалитет кој го прифаќа нашата држава-of-the-art MRC и nanotec(R) облоги исклучително добро.FITMENT : Ова CPL филтер е компатибилен со сите 58mm камерата леќи.Вашиот објектив тема големина ќе бидат печатени под вашиот објектив капа или напишана некаде на објективот барел.Бидете сигурни дека ќе цел точната големина во спротивно не ќе се вклопи во вашиот објектив. 25 ГОДИНИ ПОДДРШКА : Ние стоиме зад секој CPL филтер ќе се направи со нашиот 25 Година Ironclad Гаранција.Секој X4 CPL филтер има единствен сериски број ласерски гравирани врз внатрешни работи рамка.Кога ќе го активирате вашиот 25 Година Ironclad Гаранција, ние доделите оваа сериски број за вас, така било идни дискусии на оваа единствена филтер се следи, прашања евидентирани и сите тие работи што оди во иднина дизајн на производот.