EAI Нафта Печат Компатибилен за Daihatsu ОЕМ# 90043-11060-000 | D4715
  • Ново

EAI Нафта Печат Компатибилен за Daihatsu ОЕМ 90043-11060-000 | D4715

DEN 215.76

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

!!ИСТИОТ РАБОТЕН ДЕН ПРЕВОЗОТ!!СУПЕРИОРЕН КВАЛИТЕТ и ИЗДРЖЛИВОСТ : EAI Автомобилската Масло Пломби се изведуваше со здрав Јаглероден Челик Пролет и висока јачина Нитрилна Гума за сигурен и траен перформанси.Гумени капак печат е лесен и не е лесно да се возраст.ПЕЧАТ ИСКЛУЧУВАЊЕ на ИСТЕКУВАЊЕ и НЕЧИСТОТИЈА : Нема повеќе да се навлегува до истакна страна spills од вашиот ротари елементи!Направена со Нитрилна Гума, Жартиера Пролет и Јаглероден Челик Случај, ова масло печат ефикасно да го спречува истекување на масла и го спречува влез на прашина и нечистотија во вашите скапоцени машина.ОЕМ# : 9004311060000 D4715. Совршен Автомобилската Нафта печат за вашиот DAIHATSU Возило.ВИСОКА ТЕМПЕРАТУРА ОТПОР : Со своите 70 A Нитрилна Butadiene Гумени капак материјал дизајн, оваа пролет натоварени метрички ротари окно ќе го издржат температури од -40℉ да 226℉.ЈАГЛЕВОДОРОДНИ ТЕЧНОСТИ : Конструиран за јаглеводородни течности запечатување на животната средина, оваа нафта печат зголемува добра отпорност на масти, минерални масла, хидраулични течности, и нафтени масла.Што повеќе, овој печат има ниска оток во вода, обезбедување на долгорочна употреба.