Monoprice Мини Делта v2 3D Печатач (110 120mm x) Загрева Изгради Плоча, PoloPrint Про Wi-Fi, Авто Биографија, Напредни Gcode Авто Израмнување, со Отворен Код, Работи со PLA & ABS
  • Ново

Monoprice Мини Делта v2 3D Печатач (110 120mm x) Загрева Изгради Плоча, PoloPrint Про Wi-Fi, Авто Биографија,

DEN 1260.00

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Екран на допир за Контрола, Ажурирани Фирмверот и АДАПТЕРИ : Ви зборувал и што го слушаа.Поголем икони, јасно и концизно инструкции, и целокупниот квалитет на животот подобрувања се направи оваа 3 D печатач идеални за почетници и професионалци слично.Целосно состави : пратеникот мини делта 3 D печатач доаѓа целосно собрани, подготвени да се печати надвор од кутијата.Polo Print Про Wi-Fi Конекција : се Поврзете со печатач преку Wi Fi користење на ажурирани Polo Print Pro апликација за i OS или Android.Отворен Код Пријателски Cura Компатибилност : индустриски стандард firmware-от е одлично за луѓе кои сакаат да нескопосник.Печатачот е компатибилен со Cura и многу други отворен код за 3 D печатење режење софтверски пакети.Тивко Возачот на Мотори : ви Благодариме на потивок возачот на мотори, Мини Делта V2 работи во шепот тивок 30d BA, што е значително потивок од претходниот модел.