Sanpyl Молња Arrestor, Машки да се Женски UHF Конектор Коаксијален Surge Protector, Коаксијален Конектор Адаптер CA-35RS
  • Ново

Sanpyl Молња Arrestor, Машки да се Женски UHF Конектор Коаксијален Surge Protector, Коаксијален Конектор Адаптер

DEN 405.36

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Дизајниран со стресот на висока безбедност, овој уред има вграден-во гас-полнење пренапони arrestor елемент кој ја води и основи на пренапони во моментот на пренапони напон над одредено ниво.Овој уред го прави акции на напливот на испуштање и реставрација како последователно како што е потребно.Нема замена практично е потребно.Треба да напливот arrestor елемент се оштетени, тоа лесно може да се замени со нов елемент.На коаксијален изградба на овој уред обезбедува одлични високо фреквентни карактеристики, широк опсег на пренос и ниско ниво на косата и VSWR. 1/4 бранова должина краток спој принцип за добра молња заштита ефект.Едноставна структура, силна, лесна инсталација.