Voxelab Акила C2 FDM 3D Печатач Машина, Комплет со 3D Печатење Алатка Комплет за Чистење на Собата, Продолжите со Печатење и Отстранлив Стакло Загрева Кревет и Автоматско Х?
  • Ново

Voxelab Акила C2 FDM 3D Печатач Машина, Комплет со 3D Печатење Алатка Комплет за Чистење на Собата, Продолжите

DEN 4776.00

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

【Одличен Избор】- На Акила е отворен извор 3 D печатач е развиен од страна на FDM Технологија, која нуди печатење на јачината на звукот на 220 x 220 x 250 mm, тоа е еден од ретките 3 D печатари во својата класа за да се гарантира завршен дел димензионални точност ± 0.2 мм (± 0.007 во).минимална 0.1 mm слој дебелина производство на мазна површина и нежен финиш. 【Audo Хранење】Вметнете филамент во водич жица цевка, за да го активирате авто хранење функција, тогаш ќе биде автоматски испратена на млазницата, целиот процес е да се визуелизира за да се обезбеди 100% автоматско хранење.Избегнување на неуспехот на филамент хранење, подобрување на печатење стапка на успех. 【Carborundum Стакло Загрева Кревет Платформа】- Со силна адхезија и униформа греење, тоа може да се загрева до 70℃ рок од 2-3 минути и се задржи подеднакво оптимална температура нивоа над загреана кревет, со цел да се помогне во спречување на отпечатоци warping, обезбеди модел може да биде цврсто да се почитуваат креветот платформа, но ви овозможува да се отстрани модел брзо и лесно по ладење. 【Интелигентен Систем за Бекап】- Акила 3 D печатач има способност да се опорави од електричната енергија.Тоа автоматски ќе се создаде спаси точка кога прекин во средината на печати, што ќе ви овозможи да продолжите со печатење напредок штом сила се враќа.Сигурни функција го прави одличен печатење решение за почетници како и ветеран на одлуки. 【3 D Печатење Алатка Комплет за Чистење на Собата】- Клешти×1, Пинцети×1, Четка×1, Стан Длето Датотека×1, Заоблени Длето Датотека×1, Полу-круг Длето Датотека×1, File×1(со 5 на заменливи глави), Абразивни Хартија×4, Крпа×1; Сите овие алатки се незаменливи во пост-обработка на модел како демонтажа поддржува,полирање на површината модел,чистење на моделот.