VANAUX Дигитален Оптички Аудио Кабел(Toslink, Оптички Влакна, Целосна Метална Обвивка, Плетенка Јакна, Злато Позлатен, за домашно Кино, Звук Бар, ТВ, PS4, Xbox, Playstation) (3ft/1m)
  • Ново

VANAUX Дигитален Оптички Аудио Кабел(Toslink, Оптички Влакна, Целосна Метална Обвивка, Плетенка Јакна, Злато

DEN 263.76

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

VANAUX дигитален оптички аудио кабел е врз основа на висок квалитет најлон и памук плетенка јакна(OD6.0mm), цврсти, трајни и флексибилни во исто време.Врз основа на премија за оптички влакна-core, минимална загуба на енергија и заштита од RF/EM пречки.Целосен метал 24 K злато позлатен џек и Алуминиумски легури школка, се спротивстави на корозија, намалување на оцрни и да се обезбеди максимална заштита за влакно совет.Целосен метал конектори и бафер цевки за оптимално сигнал на пренос.VANAUX оптички toslink кабелот е совршен за различни soundbars и домашни театри, Телевизори(со Дигитални/Оптички/SPDIF Во/Надвор), PS4, Xbox, Blu-Ray плеери, и повеќе.Поддршка некомпресирани PCM аудио и 5.1 да 7.1 опкружувачки звук системи, вклучувајќи Dolby Digital Plus DTS-HD Висока Резолуција и LPCM, пренесува сигнали без било електромагнетни или радио фреквенција пречки.Забелешка : ве Молиме да ги тргнеме на гума заштитни случај пред употреба.VANAUX оптички влакна кабел обезбеди отстранлив гума совети за заштита на конекторите од dusts и оксидација кога не е вклучен.