Софтвер Дефинирани Радио SDR Приемник Rsp1 Алуминиум Легура Компатибилен за Windows Linux, Android 10KHz-2GHz за FM AM SSB Г.С. Црна
  • Ново

Софтвер Дефинирани Радио SDR Приемник Rsp1 Алуминиум Легура Компатибилен за Windows Linux, Android 10KHz-2GHz

DEN 1554.96

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

ФРЕКВЕНТЕН ОПСЕГ : Софтвер дефинирани радио приемник, ефективно фреквентен опсег е 10 KHz‑2 GHz, и примена опсег е широк.ДОБРО ЗАШТИТЕН : Усвои SMT печ технологија и алуминиумски легури школка за да се формира ефикасна електромагнетни оклопна.ДОБРА КОМПАТИБИЛНОСТ : Компатибилен за Прозорци, за Linux, за i OS и за Android платформите, поддршка за HDSDR, за GNU Радио, за SDR Допир и другите мејнстрим софтвер.ШИРОКА ПРИМЕНА : Може да се користи за FM, AM, SSB, Г.С., ATC, регионални подесување, авијација, железнички фреквенција, DMR дигитални спогодба, ДРМ дигитална радиодифузија, итн.КОМПАКТНА ГОЛЕМИНА : софтверот радио приемник е мал во големина и лесен во тежина, лесно да го инсталирате и користите.