Кенсингтон Clicksafe Комбинација Кабел за Заклучување за лап-топ компјутери и Други Уреди (K64697US)
  • Ново

Кенсингтон Clicksafe Комбинација Кабел за Заклучување за лап-топ компјутери и Други Уреди (K64697US)

DEN 455.76

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Дизајниран да биде најлесно да се користи за заклучување на располагање.Кенсингтон Безбедност Сидро е дизајниран за безбедна се вклопуваат и едноставен за заклучување.Изградена од најсилните материјали за реализација на највисоко ниво на безбедност.Доверливи како прва линија на одбрана да се задржи компјутери, вредни податоци и контакти на безбеден.Answer : ___________________________ NOTE : Не се компатибилни со неколку 2016 година Dell лаптопи и таблети, вклучувајќи некои Inspiron, Ширина, Местото на нејзиното одржување, XPS, и Chromebook 13 модели кои ги користат Благородна заклучување слот.Ве молиме разгледајте го вашиот уред на техничките спецификации.Една рака ангажман без потреба да се користи за повикување.Дизајниран да биде најлесно да се користи за заклучување на располагање.Кенсингтон Безбедност Сидро е дизајниран за безбедна се вклопуваат и едноставен за заклучување.Изградена од најсилните материјали за реализација на највисоко ниво на безбедност.Доверливи како прва линија на одбрана да се задржи компјутери, вредни податоци и контакти на безбеден.On-line се Регистрирате и да ги Превземете услуга им овозможува за превземање на заборавени комбинации.Изберете од 10,000 можна комбинација кодови.Придава на лаптоп преку Кенсингтон Безбедност Слот најде во 99% од компјутерите.