Voxelab Proxima 6.0 Смола 3D Печатач со 2К Моно LCD Екран, Собранието Hign Прецизност и Брзо Печатење на 3D Машина за Полнење, 130X80X155mm Изгради Јачина на звук.
  • Ново

Voxelab Proxima 6.0 Смола 3D Печатач со 2К Моно LCD Екран, Собранието Hign Прецизност и Брзо Печатење на 3D

DEN 4056.00

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

【Одлична Способност】- LCD технологијата зад Voxelab Proxima се потпира на висока резолуција на LCD екранот и светлина да solidify photosensitive течни смоли.Вграден моќен Извор на Светлина, слоеви на смола се придржуваат брзо да се едни со други и да се пофали пофини детали.Со XY резолуции на 47 microns правење на сложени детали изгледаат јасни, не само што ги елиминира печатење слој линија, но, исто така, подобрена брзина на печатење од 50%, значително подобро отколку повеќето FDM 3 D печатари. 【2К Моно Екран】- 6.08 инчен монохроматски LCD екран кој ви носи 2К резолуција од 2560 x 1620, висока прецизност манифестира убавината на детали.на печатење со големина е 130*80*155mm.ако вашата примарна цел е површина и точноста на парична казна карактеристики, овој буџет LCD 3 D машина е одличен избор.И ние сме, исто така, обезбедување на прифатлива оригинални LCD екран за замена.вие нема да имаат иднина проблеми да се грижите за. 【Сигурен Печатење】- Корист од силна истражување и производство на технологија, Proxima печатач користи ексклузивни високо-моќ стабилна 405nm LED светилка за да се излечи брзо смола отпечатоци, дозволувајќи им на објекти за да се излечи ефикасно, со користење на повеќе ефективни Z-оската линеарна железнички структура направени на Z оската за да се минимизира тетеравење и подобрување на прецизност и квалитет на печатење.Built-in 3.5" екран на допир може да се покаже 3 D модел на малите слики за печатење страница.Ви овозможува лесно да се најде модел кој сакате да ја печатите. 【Лесен за Употреба】- Ова Смола 3 D печатач е лесно да се постави,и доаѓа целосно насобраните, не треба да се трошат часа ставајќи ги заедно од нула.така можете да започнете со печатење во рок од 5 минути на прикачување на изгради платформа и смола ддв.нашите печатач ја поддржува услугата CHITUBOX и Voxel Print режење софтвер.обезбедување брз пристап до заедничките функции за корисници, особено за почетници. 【По-продажба на Услуги】- Proxima 3d печатач додаток пакет вклучува USB стик, Ракавици, адаптер, Хартија смола филтри, Метал scraper, Прирачник.Машината се користи целосна метално тело да се испорача неверојатни дел на квалитетот и печатач сигурност.Proxima доаѓа слободни 1 година гаранција да се стави вашите грижи комотно(Тоа не ја исклучува 2К LCD и FEP филм).Ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате ако имате било какви потреби.