FlashForge Авантурист 3 Лајт FDM 3D Печатач со Брз Отстранлив Млазницата, Авто Израмнување, Супер Цена-Ефикасен, Висока Прецизност,Исклучете Облак Печатење, Изградба на Ја?
  • Ново

FlashForge Авантурист 3 Лајт FDM 3D Печатач со Брз Отстранлив Млазницата, Авто Израмнување, Супер Цена-Ефикасен,

DEN 1348.80

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

【Полесно да го Користите】Flashforge Авантурист 3 Лајт е без изгради-во камера верзија на Авантурист 3, Тоа е целосно собрани, лесни и минималистички десктоп 3 D печатач (изгради волумен : 150*150*150 мм).отстранете ја млазницата од екструдер само во едно притиснување; цевка од Нерѓосувачки челик материјал; Млазницата брзо загрева до 240°C (464° F) во 50 секунди. 【Полесно да се Печати】отстранлив флексибилна платформа е лесно да се наведнувам, кој што го прави полесно да ги симнат на моделот.Тоа е погодна за различни 3d печатач со вжарено, како што се PLA,ABS,PETG, TPU филамент итн. 【Супер Тивок Печатење : 】