К&F Концептот 58mm Црна Дифузија 1/8 Филтер Сон Cinematic Ефект Филтер со 28 Мулти-Слој Облоги Hydrophobic/Отпорен на Гребење за камерата Леќи на Камерата
  • Ново

К&F Концептот 58mm Црна Дифузија 1/8 Филтер Сон Cinematic Ефект Филтер со 28 Мулти-Слој Облоги Hydrophobic/Отпорен

DEN 959.76

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе. . 【Функција 】К&F Концептот 1/8 црна diffuison филтер прави слика или видео светлина биде мека и контроли нагласи ракети, правејќи ја кожата или порите повеќе деликатна, двојно страна полирање технологија се обезбеди висока дефиниција во 550mm фокусна должина. 【Увоз AGC Оптичко Стакло】Црна diffuison1/8 филтер Направен од страна на Јапонски AGC висока прецизност оптичко стакло, мулти-слој слој за дополнителна транспарентност 87% transmittance, ефикасно го намалуваат одраз дојде од филтер себе. 【28 Мулти-Слој Облоги】К&F црна дифузија 1/8 филтер со двојно страна на облоги, hydrophobic, отпорен на гребење и масло-доказ , без влијание за слики квалитет , eaily за чистење и носење. 【Не Vignetting 】Оваа црна diffusion1/8 филтер ултра тенок, само рамка 3.3 мм избегнува vignetting и темен агол на широк агол и telephoto леќа, CNC-Не се лизга дизајн рамка лесно за intall adn се отстрани. 【Забелешка】Овој филтер е компатибилен со сите 58mm леќи.Ве молиме потврдете ја вашата камера е објектив тема големина пред да нарачате.Вашата камера е објектив тема големина ќе бидат означени некаде на објективот барел или печатени под вашиот објектив капа.Овој број е секогаш проследен и со "ф" (дијаметар) симбол.